У Середземному морі росіяни утримують один носій «Калібрів» – ВМС ЗСУ
Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 23 березня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.
Відтак, у Середземному морі на бойовому чергуванні перебувають два ворожі кораблі, серед яких один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 8 ракет.
Тим часом, у Чорному морі російські кораблі відсутні.
Водночас в Азовському морі також немає російських кораблів.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 14 суден, з них 4 рухались з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 8 суден, з них 3 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.
У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).
- Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель.
- 14 лютого ЗСУ спільно з підрозділами ГУР знищили у Чорному морі великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.
- За уточненими даними української розвідки під час знищення корабля РФ “Сергей Котов” поранень зазнали щонайменше 27 членів екіпажу.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.