У Севастополі окупаційна влада «націоналізувала» майно українських підприємств на 77 млн доларів
На тимчасово окупованій території Севастополя російська влада незаконно “націоналізувала” майно українських підприємств загальною кадастровою вартістю близько 6 мільярдів рублів (за нинішнім курсом – 76,7 мільйона доларів).
Про це заявив так званий “губернатор” міста Михайло Развожаєв під час Петербурзького міжнародного економічного форуму, повідомляє Telegram-канал “Кримський вітер“.
За словами чиновника, мова йде про об’єкти, які вже вилучені у власників на користь держави-окупанта. Рішення щодо подальшого використання або продажу цих активів ще не ухвалено.
“Це стартова вартість. Якщо продавати ці об’єкти, дохід міг би бути вищим. Ми наразі розглядаємо кожен об’єкт окремо. Деякі з них можуть бути ефективно використані в межах міського господарства”, – заявив Развожаєв.
Йдеться про чергову спробу легітимізувати рейдерське захоплення української власності в умовах окупації, що є грубим порушенням міжнародного права.
- Рада Європейського Союзу 16 червня ухвалила рішення продовжити санкції, запроваджені ЄС у відповідь на незаконну анексію Криму та міста Севастополь Російською Федерацією, до 23 червня 2026 року.
До Монголії повернули 29 наборів скам’янілостей динозаврів, які майже 20 років тому були незаконно вивезені з країни контрабандистами. Серед повернених експонатів – більш ніж наполовину збережений скелет тарбозавра, одного з найвідоміших хижих динозаврів Центральної Азії та близького родича тиранозавра рекса.
У Греції завершили черговий етап реставрації Парфенона. Після встановлення нових мармурових плит на західному фронтоні храм уперше за приблизно 220 років має майже повністю відновлений західний фасад.
У Франції внаслідок аварії легкомоторного літака поблизу міста Ла-Боль загинули двоє людей. Однією з жертв став Клод Гіймо – співзасновник компанії з виробництва відеоігр Ubisoft та власник повітряного судна.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
22 червня відзначають День шоколадного еклера. Християни сьогодні згадують священномученика Євсевія, єпископа Самосатського.