У шести областях України викрили масштабну мережу нарколабораторій

Джерело: пресслужба Нацполіції

Нацполіція провела двоетапну спецоперацію з ліквідації злочинної організації, які легалізовувала через банківські рахунки тисяч підставних осіб мільйонні прибутки. Щомісяця зловмисники збували десятки кілограмів амфетаміну.

Товар збували шляхом поштових відправлень або через “майстер-клади”. Так він потрапляв в мережу з 18 нарколабораторій, яка діяла в шести областях країни, де з цієї сировини щомісяця виготовляли і збували безконтактним шляхом через анонімні телеграм-канали понад 60 кг амфетаміну, а суми прибутку сягали 18 млн грн на місяць.

Лідер угрупування відповідав за безперервне постачання й налагодження збуту сировини для виготовлення амфетаміну. Його підлеглі щодня фасували по декілька кілограмів забороненого товару на орендованих квартирах, які кожні два тижні змінювали.

Окрема група підшукувала громадян, котрі за винагороду були згодні надати свої дані для відкриття банківських рахунків та створювали особисті кабінети в мобільних додатках, куди надалі надходили мільйонні прибутки від незаконного збуту прекурсорів для виготовлення амфетаміну. Так фігуранти залучили понад тисячу підставних осіб, з рахунків котрих за рік вивели понад 200 мільйонів гривень на два депозитні криптогаманці, які потім обготівкували на Кіпрі.

До ліквідації наркокартелю залучили понад 300 поліціянтів, які діяли за силової підтримки КОРД та поліції особливого призначення спільно з Державною прикордонною службою.

Під час двоетапної спецоперації вони провели понад сто обшуків на території десяти областей країни та міста Києва, під час яких виявили та вилучили елітні авто, понад 80 тисяч доларів у різній валюті, 60 кілограмів канабісу, 7 кг “а-PVP”, 3,5 кг амфетаміну, 900 шт MDMA, партію підставних банківських рахунків й сімкарт та інші докази скоєних злочинів.

Так, 11 фігурантів затримані в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі поліції зібрали достатньо доказів і оголосили про підозру шістнадцяти фігурантам наркокартелю.

Залежно від ступеня участі, вони притягуються до відповідальності за наступними статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
  • ч. 3 ст. 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів);
  • ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом)

Відповідно до інкримінованих статей фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.

Керівники Демократичної партії в Сенаті й Палаті представників Конгресу США розкритикували надмірні повноваження та можливості, якими наділив президент Трамп Департамент ефективності уряду (DOGE) на чолі з Ілоном Маском.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області. 

Британські Військово-морські сили (ВМС) зафіксували два “підозрілі звуки” в океані, тому почали пошуки російських дронів біля узбережжя Шотландії. Проте пізніше виявилося, що джерелом звуків став кит.