У школах оновлять дисципліну «Захист України»

Джерело: Міністерство освіти України.

У школах планують оновити предмет “Захист України”, додавши більше практики, актуальних знань і навичок для відповідності умовам сьогодення.

Пілотний проєкт запустять з вересня. Його впровадження відбудеться у школах різних регіонів України. За результатами відгуків учителів і учнів програму дисципліни фіналізують.

Учнів планують навчати основам мінної безпеки, як надавати домедичну допомогу, орієнтуватися на місцевості та керувати БПЛА. Ці уміння можуть знадобитись і в мирному житті, додали у МОН.

У МОН планують ще провести відповідні курси для вчителів.

“Для цього залучаємо міжнародні й громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих і готові вчити вчителів керувати FPV дронами, орієнтуватися на місцевості, надавати домедичну допомогу та запобігати травматизму”, – йдеться у повідомлені.

Групи невдовзі почнуть напрацьовувати пропозиції з оновлення практичної складової дисципліни.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.