У Швеції відкрилась виставка «Перехрестя:1000 років спільної історії Швеції та України»

Джерело: Мінкульт

15 лютого в Музеї шведської армії в Стокгольмі відкрилась знакова міжнародна музейна виставка “Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України”.

Вона демонструє глибокі українсько-шведські зв’язки впродовж тисячоліття. Також подія яскраво презентує багатогранну історію та культуру України як частину європейського цивілізаційного поля.

З нагоди відкриття виставки Володимир Зеленський звернувся до міжнародної спільноти

“Європа навчилася будувати мир. І ми маємо зберегти цей досвід — архітектуру співпраці у Європі та в Атлантичному просторі, яка працює заради нашої спільної безпеки. Ми маємо зміцнити наші союзи та альянси, щоб вони були реально здатними захищати життя і в сучасну епоху, і в майбутньому. Щоб ХХІ століття все ж таки відрізнялося від ХІХ чи ХVІІ — відрізнялося саме миром. Надійним миром. Тривалим миром. Миром, який не зруйнує жоден реваншист”, — сказав президент.

Фото: Мінкульт

Разом із Королем Швеції Карлом XVI Густавом т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв оглянув експозицію Музею шведської армії.

“Відкриття такої масштабної виставки у Швеції – це важливий інструмент євроінтеграційної політики України. Так ми не тільки демонструємо нашу тисячолітню й багатогранну культуру та історію  Європі, а й нагадуємо, що ми завжди були, є і будемо частиною європейської сім’ї. За цей цивілізаційний вибір ми боремось щодня”, – зазначив Ростислав Карандєєв під час відкриття виставки.

Знаково, що це перша музейна експозиція, представлена Україною в Європейському Союзі, після початку переговорів між Україною та Європейською Комісією щодо членства в ЄС.

Виставка є одним із найбільших міжнародних історичних проєктів України часів незалежності. Серед експонатів: унікальні артефакти з майже 30 музеїв, архівів, бібліотек України та Швеції, зокрема оригінальні експонати з колекцій 16 музеїв та заповідників, бібліотеки із різних регіонів України.

Така увага до української культури та історії підкреслює сталість, багатовікову традицію та послідовність зовнішньої політики Швеції щодо підтримки ідеї вільної України. Знаково, що Швеція першою зі скандинавських країн офіційно визнала українську незалежність.

У відомстві нагадали, що цей масштабний проєкт є своєрідним продовженням українсько-шведської виставки “Україна – Швеція: на перехрестях історії (XVII – XVIII ст.)”, що відкрилася у Києві 1 жовтня 2008 року й була присвячена 300-річчю українсько-шведського військово-політичного союзу. Високий історичний статус тієї події, підтвердив офіційний візит в Україну шведської королівської родини.

Греція призупинила розгляд заявок на притулок для мігрантів, котрі прибувають із Північної Африки морем. Відповідне рішення уряд ухвалив на тлі різкого зростання кількості нелегальних прибуттів на острів Крит.

На Тернопільщині внаслідок зіткнення легковика з вантажівкою загинули четверо осіб. Трагедія сталася поблизу села Синява на трасі Тернопіль–Збараж–Ланівці.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.