У Швеції відкрилась виставка «Перехрестя:1000 років спільної історії Швеції та України»
Джерело: Мінкульт
15 лютого в Музеї шведської армії в Стокгольмі відкрилась знакова міжнародна музейна виставка “Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України”.
Вона демонструє глибокі українсько-шведські зв’язки впродовж тисячоліття. Також подія яскраво презентує багатогранну історію та культуру України як частину європейського цивілізаційного поля.
З нагоди відкриття виставки Володимир Зеленський звернувся до міжнародної спільноти
“Європа навчилася будувати мир. І ми маємо зберегти цей досвід — архітектуру співпраці у Європі та в Атлантичному просторі, яка працює заради нашої спільної безпеки. Ми маємо зміцнити наші союзи та альянси, щоб вони були реально здатними захищати життя і в сучасну епоху, і в майбутньому. Щоб ХХІ століття все ж таки відрізнялося від ХІХ чи ХVІІ — відрізнялося саме миром. Надійним миром. Тривалим миром. Миром, який не зруйнує жоден реваншист”, — сказав президент.
Разом із Королем Швеції Карлом XVI Густавом т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв оглянув експозицію Музею шведської армії.
“Відкриття такої масштабної виставки у Швеції – це важливий інструмент євроінтеграційної політики України. Так ми не тільки демонструємо нашу тисячолітню й багатогранну культуру та історію Європі, а й нагадуємо, що ми завжди були, є і будемо частиною європейської сім’ї. За цей цивілізаційний вибір ми боремось щодня”, – зазначив Ростислав Карандєєв під час відкриття виставки.
Знаково, що це перша музейна експозиція, представлена Україною в Європейському Союзі, після початку переговорів між Україною та Європейською Комісією щодо членства в ЄС.
Виставка є одним із найбільших міжнародних історичних проєктів України часів незалежності. Серед експонатів: унікальні артефакти з майже 30 музеїв, архівів, бібліотек України та Швеції, зокрема оригінальні експонати з колекцій 16 музеїв та заповідників, бібліотеки із різних регіонів України.
Така увага до української культури та історії підкреслює сталість, багатовікову традицію та послідовність зовнішньої політики Швеції щодо підтримки ідеї вільної України. Знаково, що Швеція першою зі скандинавських країн офіційно визнала українську незалежність.
У відомстві нагадали, що цей масштабний проєкт є своєрідним продовженням українсько-шведської виставки “Україна – Швеція: на перехрестях історії (XVII – XVIII ст.)”, що відкрилася у Києві 1 жовтня 2008 року й була присвячена 300-річчю українсько-шведського військово-політичного союзу. Високий історичний статус тієї події, підтвердив офіційний візит в Україну шведської королівської родини.
- До роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Німеччині відбудеться прем’єра двох українських імерсивних виставок.
- 8 лютого в головному палаці міста Флоренція – Palazzo Vecchio – відкрилась виставка фотографа Массімо Лістрі, присвячена красі та величі Києва.
- 16 січня президент Польщі Анджей Дуда та глава України Володимир Зеленський зустрілися в Давосі на полях Всесвітнього економічного форуму. Лідери країн спільно відвідали виставку, присвячену воєнним злочинам РФ.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.
Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.