У Швейцарії почались перемовини між США та Китаєм про пом’якшення торгівельної війни

Джерело: CNN

Державні ЗМІ Китаю повідомили про початок перемовин на високому рівні між США та КНР у Женеві (Швейцарія) щодо торгівельної війни між державами.

Китайська державна ТРК CCTV повідомила, що китайську делегацію очолить віцепрем’єр Хе Ліфен, а американську – міністр фінансів США Скотт Бессент.

Бессент раніше заявив, що не варто очікувати досягнення масштабної торгівельної угоди за підсумками зустрічі, але назвав її важливим кроком.

США запровадили 145% мита на більшість китайських товарів. У відповідь КНР запровадила 125% мита на товари зі США. Як наслідок – торгівля між країнами різко скорочується.

Навіть якщо сторони знизять тарифи удвічі, цього може виявитись недостатнім для значної зміни на рівні торгівлі. Експерти вважають, що зниження тарифів до рівня 50% можуть стати початком повернення більш-менш нормального бізнесу між країнами.

Незадовго до початку перемовин президент США Дональд Трамп припустив, що Штати можуть знизити тарифи для Китаю зі 145% до 80%, та закликав КНР “відкрити свій ринок для США”.

Тепер на ринок США поступає менше товарів, а ті товари, що все ж продовжують поступати, зростають у ціні. За оцінками експертів, якщо ситуація не зміниться – до кінця року показник інфляції у США зросте до 4%.

США дуже залежать від товарів з Китаю. Взуття, одяг, побутова техніка, мікрочипи, іграшки, спортивне обладнання, офісна техніка тощо – вже це привозять до Штатів з Китаю у шалених кількостях.

Але тепер імпорт скорочується. Очікується, що у другій половині 2025 року імпорт спаде на щонайменше 20% у річному обчисленні. Спад товарів з Китаю буде ще суттєвішим – на рівні 75%-80%.

Торгівельна війна вже вплинула на економіку США. ВВП країни – найширший показник американської економіки – показав перше квартальне скорочення з початку 2022 року, оскільки імпортери поспішали привезти товари до Штатів, поки тарифи не почали діяти.

Нові мита також впливають і на Китай, оскільки експорт до США різко скоротився. За оцінками CNN, у квітні КНР спорядив США товарів на 33 млрд доларів, що на 21% менше, порівняно з квітнем 2024 року, коли було перевезено товарів на 41,8 млрд доларів.

Тарифи вплинули і на виробний сектор у Китаї. У квітні активність китайських заводів стрімко скорочувалась.

Новина про зустріч делегацій країн зародила сподівання, що напруга між країнами спаде.

Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.

15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.

В Україні значна частина прокурорів виходять на пенсію до 50 років. Так, через передбачені законодавством пільги, нині існує декілька тих, хто отримує пенсійні виплати до 40 років.

Результати нового дослідження показали, що риби-клоуни тимчасово зменшують свої тіла, щоб пережити хвилі спеки в океані.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.