У Швейцарії суд пом‘якшив вирок ґвалтівнику, оскільки «акт насильства тривав не довго»

Джерело: Swissinfo

Федеральний суд Швейцарії в одній зі справ про зґвалтування пом’якшив покарання ґвалтівнику, тому що “саме сексуальне насилля тривало не довго – 11 хвилин”.

Як розповіли у виданні, зґвалтування сталося взимку 2020 року. Тоді 33-річний чоловік та 17-річний хлопець зґвалтували жінку у під’їзді її будинку. Перед судом постав лише старший ґвалтівник, тоді як неповнолітній був виправданий.

Хоча 33-річного чоловіка суд визнав винним, проте згодом апеляційний суд у Базелі пом’якшив вирок. Своє рішення судді аргументували тим, що зґвалтування тривало “лише” 11 хвилин. Окрім того, судді постановили, що жертва насилля перед самим злочином “подала ґвалтівнику неправильні сигнали – перед зґвалтуванням мала добровільний статевий акт з іншим чоловіком у туалеті бару”.

Зазначено, що таке рішення спричинило хвилю протестів у кількох містах. Майже 500 людей зібралися біля будівлі суду в Базелі та 11 хвилин мовчки тримали підняті вгору руки. Стільки ж тривало і зґвалтування.

Минулого тижня Федеральний суд Швейцарії заявив, що нібито під час винесення вироку потрібно враховувати “відносно короткий термін зґвалтування”.

Утім, в суді зазначили, що злочинця слід покарати суворіше, ніж вирішили судді в Базелі, проте з інших причин. У Федеральному суді визнали, що не варто було враховувати незахищений секс з іншим чоловіком.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.

Глава МВС Польщі Марчін Кервінскі прокоментував інцидент із висипанням українського зерна з вагонів, назвавши такі дії неприйнятними.

Співзасновник компанії штучного інтелекту OpenAI Андрій Карпати оголосив про своє рішення залишити компанію.