У Славутичі планують збудувати Північноукраїнський ядерний науковий хаб
Джерело: “Енергоатом”.
У Славутичі збудують Північноукраїнський ядерний науковий хаб, мета якого – створити умови для розвитку наукової та бізнес-складових атомної, а також пошук рішень для розбудови зеленої енергетики в Україні.
Відтак, хаб дозволить об’єднати зусилля науково-дослідних інститутів, освітніх установ та енергетичних компаній у створенні нових проєктів атомних електростанцій, розв’язанні проблем безпеки їхньої експлуатації, розвитку суміжної інфраструктури.
Крім того, будівництво такого центру сприятиме розвитку Чорнобильської АЕС, пошуку шляхів подальшого застосування відчужених територій, розвитку зеленої енергетики на базі закритої електростанції.
Також хаб дозволить розглядати проєкти зі збереження та утилізації ядерних відходів, які утворюються в результаті роботи українських атомних станцій.
Крім того, до роботи в межах цього проєкту планують залучити моніторингові групи МАГАТЕ та науковців у сфері ядерної енергетики з усього світу.
Північноукраїнський ядерний науковий хаб планують розмістити на базі будівлі Центру професійного розвитку Славутича.
- У червні “Енергоатом” уклав догорів щодо страхування всіх чотирьох атомних станцій України на випадок ядерного інциденту. Сума страхування склала 5 млрд грн, утім,відшкодування у випадку аварії ЗАЕС можуть покрити лише після деокупації.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
- Співробітники Служби безпеки України перехопили розмови агентів ФСБ, які готували теракти проти українських військових у Запорізькій області.
21 січня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму закликав Європу не здавати позицій на світовій арені та конкурувати за першість у глобальних альянсах і технологіях. Він наголосив, що без сильної Європи світ може почати рухатися вперед без неї, що стане загрозою для майбутнього.
Військовослужбовці 73-го морського центру Сил спеціальних операцій продовжують нищити противника на Курщині і здобувають дані щодо підтвердження залучення військ КНДР.
Станом на січень 2025 року тіла 22 осіб, знайдені в масовому похованні в Ізюмі Харківської області у вересні 2022 року, досі не ідентифіковані.
У квітні 2024 року, у тимчасово окупованому селі Залізний Порт на Херсонщині представники окупаційних військ РФ розстріляли подружжя.
Ворог завдав удару по залізничній інфраструктурі Дніпропетровщини. Також пошкоджено будівлі та рухомий склад.