У Словаччині тисячі людей знову вийшли на мітинг, вимагаючи відставки Фіцо

Джерело: Reuters
У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.
“Словаччина — це Європа!” — вигукували натовпи в Братиславі, супроводжуючи це криками “Досить, Фіцо!”.
Новинний вебсайт Dennik N посилається на оцінки експерта з безпеки, який вважає, що в столиці вийшло на протест до 12 000 осіб, що значно менше, ніж понад 40 000 учасників два тижні тому. Мітинги також відбулися в більш ніж 40 містах.
Мітинги в п’ятницю також стали відзначенням семиріччя з дня вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка. Це вбивство стало каталізатором для тижнів масових протестів проти корупції в країні, що врешті-решт призвело до відставки Роберта Фіцо з посади прем’єр-міністра. Проте він повернувся до влади після перемоги на парламентських виборах 2023 року.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зробив скандальну заяву щодо війни Росії проти України, назвавши Євросоюз і Україну “невдахами”. Він супроводив публікацію фото з російським президентом Володимиром Путіним.
-
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив “Грузинський національний легіон” (ГНЛ), який воює на боці Збройних сил України, в намаганні здійснити спробу його повалення.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не планує йти у відставку попри масові протести, які охопили країну.
Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.
Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.
Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.
1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.
Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.