У Словаччині відбудеться тиждень українського кіно

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

У межах місяця української культури у Словаччині відбудеться тиждень українського кіно.

Захід відбуватиметься з 3 по 10 вересня. Протягом семи днів глядачі матимуть змогу побачити відомі художні та документальні українські стрічки про російсько-українську війну.

Відкриє тиждень українського кіно показ сюжету про представників кіноіндустрії, які з початку повномасштабного вторгнення РФ боронять Україну в лавах ЗСУ.

У день відкриття глядачі також зможуть побачити воєнну екшн-драму “Мирний-21/Myrnyi-21” режисера Ахтема Сеітаблаєва, який служить у лавах ЗСУ. Ця стрічка розповідає про героїчний опір луганського прикордонного загону російській агресії у 2014 році.

Також під час заходу буде представлено і ряд документальних військових картин, які гідно представили Україну на міжнародній арені та здобули численні нагороди.

Усі фільми транслюватимуться в українському дубляжі зі словацькими чи англійськими субтитрами. Вхід вільний.

Покази фільмів відбуватимуться у двох містах:

  • 3 – 6 вересня 2023 року – у Братиславі, у Словацькій національній галереї.
  • 7 – 10 вересня – у місті Кошице, в центрі Kino Úsmev.

Окрім того, у межах тижня українського кіно відбудеться дискусійна панель на тему копродукції та індустріальної співпраці України та Словаччини.

Протягом трьох тижнів у Кривому Розі працювали 19 додаткових команд, які прибули із Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Зрештою, у місті відновили теплопостачання, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Нові дослідження свідчать, що кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж це вважалося раніше, – можливо, такими ж давніми, як і сама планета.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.