У Словаччині відбудеться тиждень українського кіно

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

У межах місяця української культури у Словаччині відбудеться тиждень українського кіно.

Захід відбуватиметься з 3 по 10 вересня. Протягом семи днів глядачі матимуть змогу побачити відомі художні та документальні українські стрічки про російсько-українську війну.

Відкриє тиждень українського кіно показ сюжету про представників кіноіндустрії, які з початку повномасштабного вторгнення РФ боронять Україну в лавах ЗСУ.

У день відкриття глядачі також зможуть побачити воєнну екшн-драму “Мирний-21/Myrnyi-21” режисера Ахтема Сеітаблаєва, який служить у лавах ЗСУ. Ця стрічка розповідає про героїчний опір луганського прикордонного загону російській агресії у 2014 році.

Також під час заходу буде представлено і ряд документальних військових картин, які гідно представили Україну на міжнародній арені та здобули численні нагороди.

Усі фільми транслюватимуться в українському дубляжі зі словацькими чи англійськими субтитрами. Вхід вільний.

Покази фільмів відбуватимуться у двох містах:

  • 3 – 6 вересня 2023 року – у Братиславі, у Словацькій національній галереї.
  • 7 – 10 вересня – у місті Кошице, в центрі Kino Úsmev.

Окрім того, у межах тижня українського кіно відбудеться дискусійна панель на тему копродукції та індустріальної співпраці України та Словаччини.

Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.

Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.

Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.

До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.

У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.