У Словаччині відбудеться тиждень українського кіно

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

У межах місяця української культури у Словаччині відбудеться тиждень українського кіно.

Захід відбуватиметься з 3 по 10 вересня. Протягом семи днів глядачі матимуть змогу побачити відомі художні та документальні українські стрічки про російсько-українську війну.

Відкриє тиждень українського кіно показ сюжету про представників кіноіндустрії, які з початку повномасштабного вторгнення РФ боронять Україну в лавах ЗСУ.

У день відкриття глядачі також зможуть побачити воєнну екшн-драму “Мирний-21/Myrnyi-21” режисера Ахтема Сеітаблаєва, який служить у лавах ЗСУ. Ця стрічка розповідає про героїчний опір луганського прикордонного загону російській агресії у 2014 році.

Також під час заходу буде представлено і ряд документальних військових картин, які гідно представили Україну на міжнародній арені та здобули численні нагороди.

Усі фільми транслюватимуться в українському дубляжі зі словацькими чи англійськими субтитрами. Вхід вільний.

Покази фільмів відбуватимуться у двох містах:

  • 3 – 6 вересня 2023 року – у Братиславі, у Словацькій національній галереї.
  • 7 – 10 вересня – у місті Кошице, в центрі Kino Úsmev.

Окрім того, у межах тижня українського кіно відбудеться дискусійна панель на тему копродукції та індустріальної співпраці України та Словаччини.

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.

У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.