У Словенії підозрюють, що Росія засилає до їхньої країни шпигунів під прикриттям студентів

Джерело: The Wall Street Journal

Уряд Словенії висловив підозру, що Росія під прикриттям масового припливу дорослих студентів засилає до країни шпигунів. Зростання до незвичайної кількості студентів з РФ збіглося з початком повномасштабної війни в України та масовою висилкою з Європи дипломатичних співробітників, яких підозрювали у шпигунстві.

У Словенії вважають, що відтоді Росія зіткнулася з тим, що не може залучати колишні канали відправки шпигунів до Європи. Відтак для компенсації їхньої кількості стали засилати “студентів”, яким вже по 40-50 років.

Через поширення проросійської пропаганди у березні з країни вислали щонайменше вісім студентів з РФ.

Наприклад, наприкінці 2022 року в місті Любляна затримали офіцерів Служби зовнішньої розвідки РФ Артема та Анну Дульцевих. Обидвоє, за легендою, представлялися громадянами Аргентини. Пара легалізувалася в країні ще задовго до вторгнення РФ, але словенські спецслужби викриттям зайнялися вже під час війни в Україні.

Подружжя шпигувало за діяльністю Агентства ЄС зі співробітництва органів регулювання енергетики. Це призвело до їхнього затримання. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі, а в колонії вони вже провели 18 місяців.

Водночас російських агентів можуть обміняти. Цим питанням стурбований колишній секретар Радбезу РФ Микола Патрушев.

На сході України лінія активного фронту збільшилась, однак на деяких напрямках зменшилася інтенсивність бойових дій.

Спікер Військово-Морських Сил ЗСУ, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що на півдні окупанти втратили майже 60 плавзасобів.

2 липня президент Володимир Зеленський обговорив з майбутнім генсеком НАТО Марком Рютте взаємодію України з Північноатлантичним альянсом.

В Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.

АТ “Укрзалізниця” поінформувала, що, вивчивши відгуки та досвід залізниць-патнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег з Мінінфраструктури та вже подали на затвердження зміни стосовно до правил перевезення тварин.