У соцмережі Х внаслідок повномасштабної війни на 87% зросла кількість україномовних твітів

Джерело: Communications Psychology

Вчені зафіксували зростання кількості твітів українською мовою в соцмережі X, що відбувалося етапами, з найвищим підйомом під час повномасштабного вторгнення Росії на початку. Ці результати представлено у дослідженні вчених з Університету імені Людвіга Максиміліана у Мюнхені, Мюнхенського технічного університету та Університету Бата у Великій Британії.

Дослідники проаналізували майже 4,5 мільйона твітів від понад 63 тисяч користувачів, вибираючи повідомлення з 9 січня 2020 року по 12 жовтня 2022 року. Штучний інтелект використовувався для фільтрації твітів із геоінформацією, залишаючи лише ті, які публікували українські користувачі. В результаті проаналізовано 2,8 мільйона твітів від понад 42 тисяч користувачів соцмережі X.

Вчені виявили, що з лютого 2022 року кількість твітів українською зросла на 87%, вважаючи це свідченням “свідомого вибору користувачів на користь більш вираженої української онлайн-ідентичності та самовизначення себе як українців”.

“Мови можуть бути причиною конфлікту, і вони часто включені у визначення культурної та етнічної ідентичності та є основою для будівництва нації і політичних змін”, – зазначили дослідники.

Також виявлено збільшення кількості україномовних твітів після Євромайдану та російської анексії Криму у 2014 році.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.