У соцмережі Х внаслідок повномасштабної війни на 87% зросла кількість україномовних твітів

Джерело: Communications Psychology

Вчені зафіксували зростання кількості твітів українською мовою в соцмережі X, що відбувалося етапами, з найвищим підйомом під час повномасштабного вторгнення Росії на початку. Ці результати представлено у дослідженні вчених з Університету імені Людвіга Максиміліана у Мюнхені, Мюнхенського технічного університету та Університету Бата у Великій Британії.

Дослідники проаналізували майже 4,5 мільйона твітів від понад 63 тисяч користувачів, вибираючи повідомлення з 9 січня 2020 року по 12 жовтня 2022 року. Штучний інтелект використовувався для фільтрації твітів із геоінформацією, залишаючи лише ті, які публікували українські користувачі. В результаті проаналізовано 2,8 мільйона твітів від понад 42 тисяч користувачів соцмережі X.

Вчені виявили, що з лютого 2022 року кількість твітів українською зросла на 87%, вважаючи це свідченням “свідомого вибору користувачів на користь більш вираженої української онлайн-ідентичності та самовизначення себе як українців”.

“Мови можуть бути причиною конфлікту, і вони часто включені у визначення культурної та етнічної ідентичності та є основою для будівництва нації і політичних змін”, – зазначили дослідники.

Також виявлено збільшення кількості україномовних твітів після Євромайдану та російської анексії Криму у 2014 році.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.