У справі про вбивство Ірини Фаріон з’явився новий анонімний свідок

Джерело: Суспільне
Сьогодні, 2 квітня, у Шевченківському районному суді Львова продовжили розгляд справи щодо вбивства Ірини Фаріон.
На попередньому засіданні, що відбулося 26 березня, переглядали відео слідчого експерименту з місця вбивства за участі свідків. Після цього була оголошена перерва до 2 квітня.
Один з адвокатів обвинуваченого В’ячеслава Зінченка, Ігор Сулима, не з’явився на засіданні. Зінченко не заперечував проти продовження слухання за відсутності свого адвоката, тож засідання було продовжено.
У суді був присутній інший адвокат В’ячеслава Зінченка, Юрій Немировський, який зачитав клопотання про посилення заходів безпеки для обвинуваченого. Він запропонував перевести Зінченка в одиночну камеру в СІЗО для забезпечення його безпеки.
“До рук захисту потрапили матеріали із соціальних мереж, зокрема “Інстаграм”, “ТікТок” та “Фейсбук”, з яких чітко видно наміри суспільства, принаймні деяких представників суспільства, вчинити розправу над моїм підзахисним: “Зінченка потрібно ліквідувати в СІЗО, бо створюється враження, що суд зумисне затягують справу, є загроза, що вбивцю випустять”, “Чому його не вбити?”. За інформацією, отриманою від спілкування з підзахисним, складається враження, що в СІЗО дійсно щось коїться. З незрозумілих причин замінюються на нових співкамерники, звучать погрози прямі”, – сказав Юрій Немировський.
Суддя оголосив, що після перерви розгляне письмове обґрунтування.
Після цього продовжили аналізувати відео з матеріалів справи. Юрій Немировський звернув увагу, що у нього є питання щодо одного з доказів, оскільки свідок приховує особисті дані.
“Справа тут навіть не в обмеженнях до сторони захисту в реалізації своїх прав на отримання інформації про свідка, до якогось аналізу або об’єктивності його показань, а й взагалі в допустимості такого доказу. За 20 з гаком років правової практики я жодного разу не стикався зі свідком з боку обвинувачення, який би приховував особисті дані з власної ініціативи”, – сказав адвокат.
Після цього розпочали вивчати фотографії, надані свідком.
На них зображено юнака, що сидить на лавці у дворі Ірини Фаріон в окулярах та панамі. Згодом ці фото були використані поліцією під час розшуку після вбивства. Окрім того, у суді зачитали скриншоти переписки Зінченка щодо покупки окулярів, панами та сумки.
“Свідок цей таємний, я хочу йому подякувати за сміливість і чесність. Адвокат звісно буде все заперечувати, бо підгорає під ним. Зінченко буде довічно покараний, бо це насправді холоднокровна людина. Він має бути ізольований від суспільства”, – прокоментувала хід засідання донька Фаріон Софія Особа.
Після перерви засідання відновили з перегляду відео, на якому представник неонацистського руху NS/WP (National-Socialism/White Power) взяв на себе відповідальність за вбивство Ірини Фаріон. Також було продемонстровано відео тривалістю 10 секунд, на якому чутно крик жінки.
“Хтось взяв на себе відповідальність за вбивство Ірини Фаріон, але на даний час зв’язку зі мною ще не побачили. По-друге, у відео були уривки з маніфесту, судячи з них, я не бачу, де там у мотивах те, що інкримінують мені”, – прокоментував відео В’ячеслав Зінченко.
Також були озвучені банківські транзакції В’ячеслава Зінченка, зокрема оплата за поселення у Львові та покупки в супермаркеті. До протоколу додано відео з камер спостереження.
Суддя ухвалив рішення відмовити у задоволенні клопотання. Зінченка не переводитимуть в одиничну камеру.
Наступне засідання відбудеться 9 квітня.
- 26 лютого Шевченківський районний суд Львова продовжив до 24 квітня арешт без права внесення застави В’ячеславу Зінченку, обвинуваченому у вбивстві філологині та громадської діячки Ірини Фаріон.
-
Шевченківський районний суд Львова ухвалив рішення щодо надання особистої охорони доньці вбитої мовознавиці Ірині Фаріон – Софії Особі, а також її малолітнім дітям.
- В’ячеславу Зінченку, фігуранту справи про вбивство громадської діячки Ірини Фаріон, висунули нові обвинувачення. Його підозрюють в умисному вбивстві з мотивів національної нетерпимості через виконання потерпілою громадського обов’язку, а також у незаконному поводженні зі зброєю.
У Центрі національного спротиву (ЦНС) повідомили, що у тимчасово окупованому Луганську вакцинують дітей препаратами невідомого походження.
Німецький автовиробник Porsche розглядає можливість відновлення виробництва оборонної продукції.
Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.
Уряд Угорщини офіційно повідомив про вихід з Міжнародного кримінального суду (МКС) у день візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щодо якого видано ордер на арешт.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Амага-10”.