У США анонсували нові військові пакети Україні
Джерело: The Guardian
США нададуть додаткові пакети безпеки для України найближчими днями, повідомив речник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі 15 серпня.
Коментарі Кірбі прозвучали після того, як міністр оборони Рустем Умеров обговорив з американським колегою Ллойдом Остіном ситуацію на полі бою та потреби України в обороні.
Зауважується, що про військову допомогу оголосять уже найближчими днями. Водночас деталей щодо озброєння Кірбі не надав.
Раніше стало відомо, що США погодилися озброїти десятки винищувачів F-16, які відправляються в Україну, ракетами американського виробництва та іншою новітньою зброєю.
Також ми повідомляли, що Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США. Ця помилка може призвести до надання Києву більшої кількості озброєння.
Окрім цього, що Сполучені Штати працюють з Україною над дорожньою картою для післявоєнної енергетичної мережі, яка включатиме безпечні ядерні енергетичні технології, а також відновлювані джерела енергії, заявила 24 липня міністерка енергетики США Дженніфер Гренхольм.
- 11 липня Сполучені Штати оголосили про передачу нового військового пакету Україні на 22 млн доларів. Серед низки необхідного озброєння, Київ отримає додаткову систему Patriot.
- 29 липня Міністерство оборони США оголосило про надання додаткової безпекової допомоги для задоволення критично важливих потреб України у сфері безпеки та оборони.
- 13 червня лідери найбільших демократій G7 погодили угоду про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів з використанням відсотків від російських активів, заморожених після повномасштабного вторгнення Москви.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.