У США автовиробників зобов’яжуть впроваджувати технології проти водіння у стані сп’яніння

Джерело: The Guardian

Національна Адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) анонсувала початок розробки технологій, які запобігатимуть водінню у стані сп’яніння.

Як нагадали у виданні, в 2021 році Конгрес доручив NHTSA запровадити технологію, щоб спробувати запобігти понад 10 тисячам смертей на дорогах щороку.

Закон вимагає ухвалення стандарту безпеки до листопада 2024 року, якщо розробка буде готова. NHTSA розпочала збір інформації та коментарів громадськості щодо того, як створити, законодавчо вимагати та впровадити майбутню розробку.

“Пропонуйте свої найкращі ідеї, свої дослідження – об’єднаймо зусилля, щоб якнайшвидше розробити наступну технологію запобігання водінню з порушеннями”, – прокоментувала заступниця міністра транспорту США Поллі Троттенберг.

Примітно, що в адміністрації вже узагальнили наявні дослідження і детально описали, які саме технологічні досягнення необхідні для розробки правил для “виявлення вмісту алкоголю в крові, виявлення порушень (моніторинг водія) або їхню комбінацію”.

Відтак, на даний момент на стадії розробки знаходяться:

  • датчики на основі дихання або дотику для виявлення алкоголю;
  • камери для моніторингу рухів очей, щоб спробувати визначити, чи перебуває водій у стані сп’яніння;
  • алкотестери, які не дозволять завести машину при наявності випарів етанолу у диханні водія.

Наголошено, що спершу агентство має впевнитись, що технологія працює стабільно, а вже потім вимагати від автовиробників впровадити розробки. NHTSA надасть компаніям щонайменше три роки від моменту затвердження правил для інсталяції технологій в нові автомобілі.

“Ми намагаємося зрозуміти, чи зможемо ми втілити цю ідею, чи існує технологія, яка буде працювати щоразу. Прийняття технології громадськістю залежатиме від її точності”, – пояснила виконувачка обов’язків адміністратора NHTSA Енн Карлсон.

За її словами, у США кожного дня здійснюється близько 1 мільярда поїздок на автомобілі. Якщо точність розробки буде 99,9%, то може статись близько мільйона хибних спрацьовувань датчиків. Теоретично розробки NHTSA можуть випадково заблокувати доступ до керма особі, яка намагається екстрено потрапити в лікарню, що неприпустимо.

Міжнародна екологічна організація Greenpeace попереджає про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

У Флориді рибалка мав незвичайний улов, піднявши з води понад 55 фунтів (близько 25 кг) кокаїну. Вартість знайденого наркотика оцінюється у понад $1,7 мільйона.

Американський актор та підприємець Джонні Депп, ймовірно, запускає ювелірний бренд у Росії, а саме в одному з мікрорайонів Москви. Принаймні про це інформують російські ЗМІ, зауважуючи, що асортимент бутіку складатимуть елітні кольє, персні та інші вироби з якутськими діамантами. Втілити проєкт в життя Деппу допомогає його подруга з Росії.

На заході Нігеру, поблизу кордону з Буркіна-Фасо, вбили 39 мирних жителів. Міністерство оборони країни уточнило, що напади у громадах Лібірі та Кокороу відбулися між 12 і 14 грудня.

У селі Великі Селища Рівненської області в ніч на 15 грудня під час конфлікту між двома групами стався інцидент зі стріляниною. Один з учасників сварки кілька разів вистрілив з автомата в бік натовпу, внаслідок чого поранення отримали чотири особи.