У США дівчинка із «заячою губою» всиновила собаку з такою ж особливістю
Джерело: The Washington Post
10-річна Кінлі Роджерс, яка народилася з двосторонньою розщілиною губи, всиновила собаку з такою ж особливістю.
Як розповіла мама дівчинки Кімберлі Роджерс, приблизно у шість років Кінлі почала помічати свою особливість. Інші діти теж звертали на це увагу.
“Вони змушували її відчувати себе іншою та наголошували на її відмінностях”, – поділилася жінка.
У лютому 2024 року Кінлі поцікавилася в мами, чи бувають у собак розщілини губ. Саме тоді в Кімберлі, яка виховує п’ятьох дітей, виникла ідея.
Вона почала досліджувати це питання і знайшла “Cleft Rescue Unit” — некомерційну організацію в Рочестері, штат Нью-Йорк, яка рятує цуценят із розщілинами губи, піднебіння та іншими особливостями. Роджерс зв’язалася з Ліндсі Вайсман, засновницею та директоркою організації.
“Наша місія — об’єднати дві спільноти людей із розщілинами: людську та собачу. Ми отримуємо цуценят з усієї країни”, — розповіла Вайсман, яка створила організацію у травні 2023 року.
Зазначається, що розщілина губи або піднебіння — це отвір у верхній губі чи піднебінні, який формується ще в утробі матері. Він може виникати через генетичні або екологічні фактори, а іноді й через їхню комбінацію.
Вайсман знаходить собак з такими особливостями. Зокрема, заводчики та ветеринарні клініки звертаються до неї, виявивши серед новонароджених цуценят тих, хто має розщілини чи інші особливості. Волонтери, як і сама Вайсман, доглядають за цими цуценятами, доки вони не стануть достатньо здоровими для всиновлення.
“Якщо цих цуценят не забрати від матері, вони не виживуть. Через розщілину губи вони не можуть смоктати молоко, тому для виживання їх потрібно годувати через зонд. Деякі собаки потрапляють у сім’ї, де є діти з такими ж особливостями, як у них, наприклад, як у Кінлі. Вони радіють, що цуценята схожі на них. Це справді щось особливе”, – зазначила Вайсман.
Жінка привозить цуценят на заходи та в табори для дітей із черепно-лицевими аномаліями. У липні в Нешвіллі вона познайомилася з Роджерс і її дочкою в одному з таких таборів. Саме тоді Кінлі вперше зустріла Теннессі — п’ятитижневого бостон-тер’єра з розщілиною губи.
“Тенні такий самий, як вона”, — зауважила Кімберлі, додавши, що вони навіть народилися в один день — 4 червня.
“Це дає їй щось, із чим вона може себе асоціювати. Вона більше не почувається самотньою”, – наголосила жінка.

Фото: WP
Роджерс всиновила Теннессі у вересні, і, за її словами, вплив собаки на життя доньки виявився величезним.
“Відтоді як у нас з’явився Тенні, вона більше не запитує, чому вона інша. Між ними є особливий зв’язок. Тенні став її підтримкою”, – зізналася мама дівчинки.

Фото: WP
За словами Вайсман, догляд за цуценятами з особливими потребами може бути виснажливим як емоційно, так і фінансово. Собаки з розщілиною піднебіння, зокрема, часто мають інші проблеми зі здоров’ям. Вайсман співпрацює з двома хірургами з Університету Рочестера, які за потреби безкоштовно проводять операції таким цуценятам.
Водночас вона наголосила, що для людей із черепно-лицевими особливостями, зокоема для дітей, важливо мати можливість спілкуватися з цими собаками.
“Якщо хтось не може взяти цуценя, я завжди запрошую їх просто погратися з ними”, — розповіла Вайсман.
- Компанія OpenAI планує випустити ранню версію нової функції ChatGPT, яка дозволить користувачам планувати прості завдання “на потім”.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.
Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.