У США двох чоловіків звинувачують у вбивстві близько 3600 птахів

Джерело: BBC

Двох американців звинувачують у незаконному вбивстві близько 3600 птахів, зокрема білоголових орлів та беркутів.

За даними правоохоронців, Саймон Пол і Тревіс Джон Бренсон нібито відстрілювали птахів протягом кількох років і продавали частини та пір’я на чорному ринку.

Чоловіків звинувачують у змові, порушенні закону про охорону білоголового орлана та незаконному обігу.

Обидва повинні з’явитись на засіданні суду у січні.

В оприлюдненому обвинувальному акті стверджується, що вони вбивали птахів в індіанській резервації Флетхед на заході Монтани та в інших місцях.

В обвинувальному висновку також мовиться, що Бренсон надсилав повідомлення, вихваляючись “вчиненням тяжких злочинів” і “вбивством”, і що пара продавала птахів та їхнє пір’я за “значні суми готівки”.

Аби вполювати птахів, чоловіки ставили тушу оленя, на яку й злітались пернаті.

В обвинувальному акті перелічено 13 окремих випадків передбачуваних порушень Закону про охорону орлів, але прокурори не вказали, які ще види птахів вбили чоловіки, чи багато з них були рідкісними, чи такими, що перебувають під загрозою зникнення.

48-річний Бренсон живе в штаті Вашингтон, а 42-річний Пол — із містечка Монтана, розташованого неподалік від резервації Флетхед.

Білоголовий орлан є національним птахом Сполучених Штатів і зображений як на грошовій одиниці, так і на державній печатці.

У середині XX століття він перебував під загрозою зникнення в багатьох місцях.

За даними Служби охорони рибних ресурсів і дикої природи США, у 1963 році було відомо лише про існування 417 гніздових пар білоголових орланів, але зусилля щодо збереження призвели до значного повернення, і цей птах більше не вважається зникаючим.

Звинувачення у змові та торгівлі людьми передбачають максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до п’яти років, а порушення Закону про захист орла караються роком ув’язнення та штрафом.

  • Двоє єврейських студентів з Університету Пенсільванії подали позов про дискримінацію проти установи, стверджуючи, що вона “перетворилася на інкубаційну лабораторію для жорстокої антиєврейської ненависті, переслідувань і дискримінації”.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.