У США газети подали позов проти OpenAI за використання статей для навчання ШІ
Джерело: Reuters
Низка американських газет подали до суду на Microsoft та OpenAI, звинувативши компанії у зловживанні роботою репортерів для навчання своїх систем штучного інтелекту.
Зокрема вісім газет, що належать інвестиційній компанії MediaNews Group, заявили у позові до федерального суду Нью-Йорка, що Microsoft та OpenAI незаконно скопіювали мільйони їх статей для навчання продуктів штучного інтелекту, зокрема Copilot та ChatGPT.
Серед позивачів – New York Daily News, Chicago Tribune, Denver Post, Orlando Sentinel, South Florida Sun-Sentinel, San Jose Mercury News, Orange County Register і Twin Cities Pioneer Press. Вони вимагають від суду невизначеної грошової компенсації та постанову про заборону будь-яких подальших порушень.
У позові вказано, що системи двох компаній відтворюють захищений авторським правом вміст газет “дослівно” за запитом. Водночас там йдеться, що ChatGPT “галюцинує” статтями, які шкодять репутації видань, включно із підробленою статтею Denver Post, яка рекламує куріння як ліки від астми, та фіктивну рекомендацію Chicago Tribune щодо дитячого шезлонга, відкликану після випадку загибелі дітей.
Представник OpenAI заявив, що компанія “дуже уважно ставиться до наших продуктів і процесу розробки для підтримки новинних організацій”. Тоді як у Microsoft відмовилися від коментарів.
- Financial Times оголосило про укладення угоди з компанією OpenAI, згідно з якою контент видання буде використовуватися для навчання штучного інтелекту.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.