У США газети подали позов проти OpenAI за використання статей для навчання ШІ

Джерело: Reuters

Низка американських газет подали до суду на Microsoft та OpenAI, звинувативши компанії у зловживанні роботою репортерів для навчання своїх систем штучного інтелекту.

Зокрема вісім газет, що належать інвестиційній компанії MediaNews Group, заявили у позові до федерального суду Нью-Йорка, що Microsoft та OpenAI незаконно скопіювали мільйони їх статей для навчання продуктів штучного інтелекту, зокрема Copilot та ChatGPT.

Серед позивачів – New York Daily News, Chicago Tribune, Denver Post, Orlando Sentinel, South Florida Sun-Sentinel, San Jose Mercury News, Orange County Register і Twin Cities Pioneer Press. Вони вимагають від суду невизначеної грошової компенсації та постанову про заборону будь-яких подальших порушень.

У позові вказано, що системи двох компаній відтворюють захищений авторським правом вміст газет “дослівно” за запитом. Водночас там йдеться, що ChatGPT “галюцинує” статтями, які шкодять репутації видань, включно із підробленою статтею Denver Post, яка рекламує куріння як ліки від астми, та фіктивну рекомендацію Chicago Tribune щодо дитячого шезлонга, відкликану після випадку загибелі дітей.

Представник OpenAI заявив, що компанія “дуже уважно ставиться до наших продуктів і процесу розробки для підтримки новинних організацій”. Тоді як у Microsoft відмовилися від коментарів.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.