У США готуються до серійного виробництва нових ядерних бомб

Джерело: NNSA

США запускають серійне виробництво модернізованої гравітаційної ядерної бомби B61-13 потужністю до 360 кілотонн. Її розміщуватимуть на стратегічних бомбардувальниках, повідомило Національне агентство з ядерної безпеки США.

За планом уряду США, виготовлення модернізованих авіаційних бомб завершать до 2027 року. Вартість одного боєприпасу становить $30 млн. Над покращенням характеристик працюють фахівці шести центрів NNSA, а фінальне складання відбувається на заводі Pantex Plant у місті Амарилло, штат Техас.

Модернізована B61-13 важить понад 320 кг і має нове кероване хвостове оперення, що значно підвищує точність. Завдяки цьому бомба може скидатися з великої висоти без парашута й автономно планувати до цілі на великі відстані, коригуючи курс у польоті.

Нові боєприпаси призначені для розміщення на літаках B-2 та перспективних B-21. Їх зберігатимуть на базах у континентальній частині США. Основне завдання B61-13 — ураження укріплених військових об’єктів, зокрема підземних бункерів і командних пунктів.

Про завершення виробництва першого зразка B61-13 — на рік раніше запланованого — 19 травня оголосив міністр енергетики США Кріс Райт. На розробку бомби пішло менше двох років: про створення B61-13 Пентагон повідомив у жовтні 2023 року на тлі “зростання загроз з боку потенційних противників”.

Зауважимо, у січні США оголосили про завершення розгортання в Європі модернізованих ядерних авіабомб B61-12.

  • Два стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress, здатні нести ядерну зброю, прибули на авіабазу Ферфорд у Великій Британії. Вони належать до 69-ї бомбардувальної ескадрильї, що базується на авіабазі Майнот у Північній Дакоті. Найближчими днями очікується прибуття ще двох таких літаків.
  • Цей крок став частиною стратегії зміцнення оборони на тлі зростання напруженості з Росією, зокрема у арктичному регіоні. Центр розташований поблизу фіорду Рейса у місті з населенням близько 3,500 осіб.
  • У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.