У США неонацисти провели демонстрацію, розмахуючи прапорами зі свастикою

Джерело: The Jerusalem Post

У неділю, 27 серпня, вдень жителі у Мейконі (штат Джорджія, США) побачили листівки з повідомленнями, сповненими ненависті, від неонацистської Ліги захисту гоїв (GDL). Відомо, що Центральна Джорджія не вперше стикається з такою пропагандою.

Раніше в червні члени GDL ініціювали агресивну демонстрацію біля храму Бет-Ізраїль у центрі Мейкона. Глядачі розповідали про випадки, коли протестувальники, озброєні мегафонами, вигукували нецензурні слова та поширювали упереджені повідомлення.

Фото: The Jerusalem Post

Місцева поліція негайно втрутилася, заарештувавши одного протестувальника за звинуваченням у хуліганстві та порушенні громадського порядку. Однак буквально через день  неонацисти, розмахуючи прапорами зі свастикою, провели демонстрацію біля синагоги Хабад в окрузі Кобб, штат Джорджія.

У відповідь на це, через тиждень відбулася служба єдності, на якій були присутні сенатор США Джон Оссофф, рабин Елізабет Бахар з храму Бет-Ізраїль, почесний рабин Ларрі Шлезінгер і ключові особи з громади округу Мейкон.

Під час богослужіння сенатор Оссофф наголосив на жахливій спадщині свастики, підкресливши: 

“Це більше, ніж символ ненависті; вона символізує бійню, рабство, медичні експерименти, винищення та геноцид”.

GDL, яку Юридичний центр Південної бідності визнав групою ненависті, спеціалізується на поширенні антисемітських переконань і підтримці теорій змови. Їхня діяльність варіюється від розповсюдження провокаційних листівок до організації публічних демонстрацій.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.