У США погодили продаж Україні двох пакетів військової допомоги на $322 млн
Джерело: Міноборони США
Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.
Зокрема перший пакет на $172 мільйони містить системи ППО HAWK Phase III та їх обслуговування, включно з вантажівками, запчастинами, ремонтом та навчанням.
Тоді як пакет на $150 мільйонів призначено для бойових машин піхоти Bradley, їх ремонту та технічної підтримки.
У Держдепі наголосили, що угода відповідає зовнішньополітичним цілям і завданням нацбезпеки США, оскільки посилить Україну на полі бою.
Також зазначено, що продаж підвищить спроможність України протистояти нинішнім і майбутнім загрозам, зміцнюючи її потенціал у сфері протиповітряної оборони та регіональної безпеки. Угода не вплине на військовий баланс у регіоні.
Основними підрядниками виступатимуть компанії Sielman Corporation, RTX Corporation і PROJECTXYZ.
Для реалізації контракту планується короткострокове відрядження до України п’яти представників уряду США та 15 фахівців підрядних компаній.
- Сполучені Штати повністю відновили обмін розвідданими та постачання зброї Україні. Україна знову отримує артилерійські снаряди, протитанкові засоби та боєприпаси для HIMARS у межах нових пакетів допомоги, схвалених адміністрацією Байдена.
- Росія втрачає більше військ, ніж Україна. Тому для США зараз дивний час, щоб нав’язувати Україні нерівноправний мир, вважають у The Economist.
- Саудівська Аравія може інвестувати кошти на відновлення України після війни. Відповідних домовленостей досягнули під час зустрічі Володимира Зеленського та наслідного принца Мухаммеда бін Салмана в Джидді 11 березня.
- Кремль не має наміру йти на поступки у переговорах щодо припинення воєнних дій проти України. Джерела інформують про три основні пункти, за якими Москва не сприймає компромісу. Це питання про окуповані території, членство України в НАТО та присутність військ країн Північноатлантичного альянсу у миротворчій місії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.