У США повторно затримали росіянку, яка раніше приховано вилетіла з Нью-Йорка до Парижа
Джерело: CNN
У США вдруге затримали росіянку, яка у листопаді прилетіла з Нью-Йорка до Парижа, сховавшись у літаку. Згодом росіянку повернули до Штатів, де її затримали, але вона знову спробувала втекти, цього разу – до Канади.
Про це CNN повідомило кілька джерел у правоохоронних органах. За свідченням одного з них, 15 грудня 57-річна росіянка Світлана Далі зуміла зняти з ноги електронний браслет та намагалась втекти автобусом до Канади. Саме в автобусі її повторно затримали.
Зараз Далі перебуває під вартою в ФБР. Очікується, що її передадуть Службі маршалів США у Баффало (штат Нью-Йорк), де вона постане перед судом. Очікується, що росіянці оголосять обвинувачення у втечі, за що їй може загрожувати п’ятирічне ув’язнення у федеральній в’язниці.
Світлана Далі є громадянкою РФ, однак мешкає у Сполучених Штатах. Вперше її затримали на початку грудня за те, що у листопаді вона таємно, без квитка, пробралась на рейс з Нью-Йорка до Парижа. Весь політ вона ховалась у туалеті.
Згодом росіянку повернули з Франції до США, де їй винесли обвинувачення. При цьому росіянку відпустили без внесення застави, але винесли низку умов, зокрема заборону на виїзд за межі району, необхідність здати документи, дотримуватись комендантської години та носити браслет для відслідковування.
Росіянка повинна була жити у Філадельфії зі своїм знайомим, який погодився прихистити її.
Ще під час розгляду справи про безквитковий політ суддя Джозеф Марутолло висловив занепокоєння щодо звільнення Далі, однак адвокат росіянки запевнив, що вона не становить загрози і нікуди не втече, бо “не може щоденно таємно літати літаком”.
Після другого затримання адвокат росіянки відмовився від коментарів.
Натомість прокуратура ще під час розгляду першого інциденту наполягала, що Світлана Далі може спробувати втекти, наголосивши, що те, що вона таємно потрапила на літак є порушенням безпеки і викликає занепокоєння щодо національної безпеки.
Скільки часу росіянка живе у США невідомо, та судові протоколи свідчать, що останніми місяцями вона подала два позови у яких стверджувала, що стала жертвою хімічної зброї військового призначення та змови з метою викрадення.
Кілька років тому вона подавала клопотання про отримання притулку у Франції.
- Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно.
Щороку з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться кампанія “16 днів проти насильства”, яка покликана привернути увагу до проблеми домашнього та гендерно зумовленого насильства. Це явище довго залишалося “невидимим”, часто навіть сприймалося за “норму” та “сімейні будні”, проте поступово суспільство усвідомлює його масштаб і наслідки. Букви поспілкувалися з директоркою Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству (КМЦГР) Тетяною Зотовою, щоб підвищити обізнаність українців про проблему домашнього та гендерно зумовленого насильства, розповісти, куди можна звертатися за допомогою, а також дізнатися більше про роботу Центру та його плани на цей рік.
Президент РФ Володимир Путін досі не прокоментував падіння свого союзника Башара Асада у Сирії.
17 грудня у Латвії розпочалася часткова перевірка бойової готовності підрозділів Національних збройних сил.
Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що Туреччина відіграватиме ключову роль у майбутньому Сирії після падіння режиму Башара Асада.
Reuters з посиланням на свої джерела повідомило, що за ліквідацією російського генерал-лейтенанта Ігоря Кіріллова стоять українські спецслужби, а саме СБУ.