У США скоротять 10 тисяч працівників у сфері охорони здоров’я і соціальних служб

Джерело: NYT

Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США скорочує 10 тис. працівників по всій країні.

Глава міністерства Роберт Кеннеді розкритикував своє відомство за неефективну бюрократію і звинуватив працівників у погіршенні здоров’я американців.

“Хочу пообіцяти вам, що ми робитимемо більше і з меншими витратами”, – сказав він.

За словами Кеннеді-молодшого, річний бюджет міністерства в 1,7 трильйона доларів “не покращив здоров’я американців”.

З найбільшими скороченнями матимуть справи Управління з контролю за продуктами й ліками (FDA) та Центр контролю і профілактики захворювань (CDC).

Міністерство охорони здоров’я надало докладну інформацію про деякі скорочення: 3500 робочих місць – у FDA, яке перевіряє і встановлює стандарти безпеки для ліків, медичних виробів і продуктів харчування; 2400 – у CDC, що здійснює моніторинг спалахів інфекційних захворювань; 1200 – у Національному інституті охорони здоров’я, провідному дослідницькому закладі світового рівня; 300 – у центрах послуг Medicare та Medicaid.

МОЗ очікує, що ці зміни дадуть змогу заощадити 1,8 млрд доларів на рік.

Як зауважив Кеннеді, він закриє цілі агентства, декотрі з яких були створені Конгресом багато років тому. Серед них – Адміністрація ресурсів і послуг охорони здоров’я, яка контролює і забезпечує фінансування сотень відповідних громадських центрів по всій країні, а також Адміністрація з питань зловживання психоактивними речовинами і психічного здоров’я.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.