У США суд виправдав чоловіка, якого було засуджено за вбивство: він був за ґратами 48 років

Джерело: AP News

Суддя Оклахоми виправдав чоловіка, який провів 48 років у в’язниці за вбивство. Він став людиною, яка найдовше була за ґратами, не скоївши злочину.

Мовиться про 71-річного Глінна Сіммонса, який був звільнений у липні після того, як прокурори погодилися, що ключові докази в його справі не передали його адвокатам. 19 грудня Сіммосна визнали невинним.

“Цей суд знаходить чіткі та переконливі докази, що правопорушення, за яке Сіммонс був засуджений і ув’язнений… не був скоєний містером Сіммонсом”, – йдеться в постанові окружного судді округу Оклахома Емі Палумбо.

Згідно з даними Національного реєстру виправдань, Сіммонс відсидів 48 років, один місяць і 18 днів після засудження.

Згодом Сіммонс сказав, що відчуває себе виправданим після перебування у в’язниці, яке включало спочатку засудження до камери смертників.

“Це урок стійкості та наполегливості. Не дозволяйте нікому говорити вам, що це (звільнення) не може відбутися, тому що це дійсно може відбутись”, — сказав Сіммонс під час короткої пресконференції після винесення рішення.

Сіммонса та ще одного чоловіка – Дона Робертса – звинуватили у вбивстві Керолін Сью Роджерс у винному магазині Edmond у 1974 році. У 1975 році він і Робертс були визнані винними у вбивстві й спочатку засуджені до смертної кари.

У 1977 році їхні вироки були скорочені до довічного ув’язнення після рішень Верховного суду США щодо смертної кари.  У 2008 році Робертс був умовно-достроково звільнений.

Увесь цей час Сіммонс наполягав, що на момент скоєння вбивства перебував у Луїзіані.

У липні суддя Палумбо наказав розпочати новий судовий процес у справі Сіммонса після того, як окружна прокурорка Вікі Бехенна заявила, що прокурори не передали докази у справі, включно з поліцейським звітом, який показав, що очевидець міг ідентифікувати інших підозрюваних у справі.

У вересні Бехенна заявила, що у справі проти Сіммонса більше немає речових доказів і вона не буде повторно відкривати справу щодо Сіммонса. Водночас прокурорка була проти, щоб Сіммонса визнали невинним.

Рішення дає Сіммонсу право на компенсацію в розмірі до 175 000 доларів від штату за незаконне засудження та на федеральний позов проти Оклахома-Сіті та правоохоронних органів, причетних до арешту та засудження Сіммонса, заявив адвокат захисту Джо Норвуд.

Однак, за словами Норвуда, компенсація, ймовірно, буде виплачена через роки, а Сіммонс зараз живе на пожертви, проходячи курс лікування від раку, який був виявлений після його звільнення з в’язниці.

“Глінну доводиться жити коштом GoFundMe, буквально так людина зараз виживає, сплачуючи оренду, купуючи їжу. Компенсація, якщо вона й буде, то лише у майбутньому, а він повинен підтримувати себе зараз”, – зазначив адвокат.

11 унікальних музейних експонатів, серед яких роботи Казимира Малевича та Іллі Рєпіна, внесли до Державного реєстру національного культурного надбання. Це рішення ухвалили на засіданні комісії Міністерства культури України 30 грудня.

Російські війська 2 січня атакували Станіслав Херсонської області за допомогою БпЛА. Внаслідок обстрілу постраждали двоє чоловіків, один із яких отримав серйозні травми, зокрема часткову ампутацію стопи.

На аукціоні за 9 мільйонів доларів продали один з екземплярів Конституції США, який надрукували 237 років тому й надіслали до Північної Кароліни для ратифікації. 

Сьогодні, 2 січня, Сили оборони здійснили високоточний удар по командному пункту окупаційної армії РФ у Мар’їному Курської області.

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) повідомила, що Росія залучила до війни в Україні до 180 тисяч колишніх ув’язнених.