У США суд виправдав чоловіка, якого було засуджено за вбивство: він був за ґратами 48 років

Джерело: AP News

Суддя Оклахоми виправдав чоловіка, який провів 48 років у в’язниці за вбивство. Він став людиною, яка найдовше була за ґратами, не скоївши злочину.

Мовиться про 71-річного Глінна Сіммонса, який був звільнений у липні після того, як прокурори погодилися, що ключові докази в його справі не передали його адвокатам. 19 грудня Сіммосна визнали невинним.

“Цей суд знаходить чіткі та переконливі докази, що правопорушення, за яке Сіммонс був засуджений і ув’язнений… не був скоєний містером Сіммонсом”, – йдеться в постанові окружного судді округу Оклахома Емі Палумбо.

Згідно з даними Національного реєстру виправдань, Сіммонс відсидів 48 років, один місяць і 18 днів після засудження.

Згодом Сіммонс сказав, що відчуває себе виправданим після перебування у в’язниці, яке включало спочатку засудження до камери смертників.

“Це урок стійкості та наполегливості. Не дозволяйте нікому говорити вам, що це (звільнення) не може відбутися, тому що це дійсно може відбутись”, — сказав Сіммонс під час короткої пресконференції після винесення рішення.

Сіммонса та ще одного чоловіка – Дона Робертса – звинуватили у вбивстві Керолін Сью Роджерс у винному магазині Edmond у 1974 році. У 1975 році він і Робертс були визнані винними у вбивстві й спочатку засуджені до смертної кари.

У 1977 році їхні вироки були скорочені до довічного ув’язнення після рішень Верховного суду США щодо смертної кари.  У 2008 році Робертс був умовно-достроково звільнений.

Увесь цей час Сіммонс наполягав, що на момент скоєння вбивства перебував у Луїзіані.

У липні суддя Палумбо наказав розпочати новий судовий процес у справі Сіммонса після того, як окружна прокурорка Вікі Бехенна заявила, що прокурори не передали докази у справі, включно з поліцейським звітом, який показав, що очевидець міг ідентифікувати інших підозрюваних у справі.

У вересні Бехенна заявила, що у справі проти Сіммонса більше немає речових доказів і вона не буде повторно відкривати справу щодо Сіммонса. Водночас прокурорка була проти, щоб Сіммонса визнали невинним.

Рішення дає Сіммонсу право на компенсацію в розмірі до 175 000 доларів від штату за незаконне засудження та на федеральний позов проти Оклахома-Сіті та правоохоронних органів, причетних до арешту та засудження Сіммонса, заявив адвокат захисту Джо Норвуд.

Однак, за словами Норвуда, компенсація, ймовірно, буде виплачена через роки, а Сіммонс зараз живе на пожертви, проходячи курс лікування від раку, який був виявлений після його звільнення з в’язниці.

“Глінну доводиться жити коштом GoFundMe, буквально так людина зараз виживає, сплачуючи оренду, купуючи їжу. Компенсація, якщо вона й буде, то лише у майбутньому, а він повинен підтримувати себе зараз”, – зазначив адвокат.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.

У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.

На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.