У США суддя постановив, що Ілон Маск, ймовірно, діяв неконституційно, коли закрив USAID

Джерело: The Hill

Федеральний суддя США постановив, що Ілон Маск і його Департамент ефективності уряду (DOGE), ймовірно, залучили неконституційні повноваження для ліквідації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

“Рішення окружного судді США Теодора Чуанга на користь 26 нинішніх та колишніх працівників USAID (які подали до суду – ред.) покликане відкласти передчасне остаточне закриття агентства, доки триває судовий процес”,- йдеться в повідомленні.

Розпорядження судді вимагає від DOGE відновити електронну пошту та доступ до системи для чинних співробітників USAID, а також забороняє персоналу DOGE вчиняти “будь-які дії, пов’язані” з агентством, без прямого дозволу керівництва USAID.

Як зазначається, суддя відкинув аргументи адміністрації Трампа про те, що Маск начебто не є формальним адміністратором DOGE, а всього лише старшим радником президента, який не має незалежних повноважень.

Своєю чергою, в адміністрації Трампа розкритикували рішення суду.

Представниця Білого дому Анна Келлі заявила, що адміністрація подасть апеляцію, назвавши це рішення “судовою помилкою”.

“Судді-вигнанці підривають волю американського народу, намагаючись перешкодити президенту Трампу виконувати його плани. Якщо ці судді хочуть нав’язати свою партійну ідеологію уряду, вони повинні самі балотуватися”, – заявила вона.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.