У США та Британії стурбовані передачею Росії Ірану ядерної таємниці – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

США і Британія висловлюють занепокоєння через можливу передачу Росією ядерних технологій та секретної інформації Ірану, що може сприяти розвитку іранської ядерної програми. Західні посадовці, знайомі з ситуацією, повідомляють, що Кремль останнім часом посилив співпрацю з Тегераном в цьому напрямку.

На цьому тижні у Вашингтоні обговорювали ці питання під час зустрічі прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера з президентом США Джо Байденом. Лідери обох країн назвали розвиток подій тривожним, звернувши увагу на посилення військових зв’язків між Росією та Іраном.

Представник Ради національної безпеки Білого дому заявив, що адміністрація Байдена уважно стежить за ядерною діяльністю Ірану. Президент США підтвердив готовність застосовувати всі наявні засоби для запобігання ескалації.

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Лондона припустив, що Росія може ділитися з Іраном ядерними технологіями, отримавши натомість балістичні ракети. У спільній заяві Блінкена і міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі зазначено, що ядерна програма Ірану досягла найвищого рівня за всю історію.

Читайте також: Іранські балістичні ракети Fatah-360 — що про них відомо

Іран продовжує стверджувати, що не має наміру створювати ядерну зброю, хоча зберігаються побоювання, що країна може змінити свою позицію через загострення відносин з Ізраїлем.

  • У п’ятницю, 6 вересня, США повідомили, що Іран відправив Росії балістичні ракети. За даними українських джерел, до Росії відправили саме ракети Fateh-360.
  • Іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.