У США та Британії стурбовані передачею Росії Ірану ядерної таємниці – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

США і Британія висловлюють занепокоєння через можливу передачу Росією ядерних технологій та секретної інформації Ірану, що може сприяти розвитку іранської ядерної програми. Західні посадовці, знайомі з ситуацією, повідомляють, що Кремль останнім часом посилив співпрацю з Тегераном в цьому напрямку.

На цьому тижні у Вашингтоні обговорювали ці питання під час зустрічі прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера з президентом США Джо Байденом. Лідери обох країн назвали розвиток подій тривожним, звернувши увагу на посилення військових зв’язків між Росією та Іраном.

Представник Ради національної безпеки Білого дому заявив, що адміністрація Байдена уважно стежить за ядерною діяльністю Ірану. Президент США підтвердив готовність застосовувати всі наявні засоби для запобігання ескалації.

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Лондона припустив, що Росія може ділитися з Іраном ядерними технологіями, отримавши натомість балістичні ракети. У спільній заяві Блінкена і міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі зазначено, що ядерна програма Ірану досягла найвищого рівня за всю історію.

Читайте також: Іранські балістичні ракети Fatah-360 — що про них відомо

Іран продовжує стверджувати, що не має наміру створювати ядерну зброю, хоча зберігаються побоювання, що країна може змінити свою позицію через загострення відносин з Ізраїлем.

  • У п’ятницю, 6 вересня, США повідомили, що Іран відправив Росії балістичні ракети. За даними українських джерел, до Росії відправили саме ракети Fateh-360.
  • Іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана.

20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.

20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.