У США внесли законопроєкт «Ілон Маск» про деякі заборони спеціальним урядовцям: деталі

Джерело: сайт конгресмена Марка Покана

Конгресмен-демократ Марк Покан вніс законопроєкт щодо заборони укладання федеральних контрактів із спеціальними урядовцями. Документ отримав назву “Eliminate Looting of Our Nation by Mitigating Unethical State Kleptocracy” (“Ліквідація пограбування нашої нації шляхом пом’якшення неетичної державної клептократії”) або скорочено англійською — “Elon Musk” (Ілон Маск).

Покан заявив, що Ілон Маск отримує мільярдні контракти від уряду США і водночас обіймає посаду, яка дозволяє йому спрямовувати ще більше коштів у власні компанії. Він зазначив, що його законопроєкт має на меті припинити таку практику.

Ілон Маск та його компанії, зокрема SpaceX і Starlink, є одержувачами значних урядових контрактів, суми яких не розголошуються. Демократи вже обмежили доступ Маска до конфіденційної інформації громадян після того, як він отримав нагляд за Міністерством фінансів у межах роботи Департаменту ефективності уряду (DOGE).

Критика на адресу Маска пролунала і з боку сенаторів-демократів. Елізабет Воррен і Рон Вайден звернулися до Управління звітності уряду (GAO) із проханням розслідувати рішення міністра фінансів щодо надання Маску та його співробітникам доступу до державних платіжних систем.

Сенатори заявили, що неясно, з якою метою надано цей доступ і які запобіжники передбачені для захисту конфіденційної інформації американців. Управління звітності уряду поки що не оголосило, чи розпочне офіційне розслідування цього питання.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.