У США виявили можливо єдине у своєму роді скам’яніле гніздо віком 29 млн років

Джерело: CNN

У США, в Орегоні, виявили скам’яніле гніздо з приблизно 50 довгастими яйцями віком 29 мільйонів років.

Нещодавно мікрокомп’ютерна томографія корпусу знайденого яйця показала не тільки те, що йому мільйони років, але й те, що воно, швидше за все, відкладене коником-стрибунцем. Яйця та загальна конструкція гнізда дуже нагадують яйця та стручки сучасних видів коників-стрибунців. 

Яйця комах – надзвичайно рідкісні в літописі скам’янілостей, а випадки неушкоджених яєць трапляються ще рідше. Ймовірно, це єдиний скам’янілий яєчний стручок коника-стрибунця в історії, і він дає змогу дослідити їхнє розмноження, починаючи з епохи олігоцену (33,9 мільйона до 23 мільйонів років тому).

“Ця робота захоплива, оскільки таке виняткове збереження дає унікальне розуміння однієї з найменш вивчених стадій життя комах, особливо в геологічному минулому”, – сказав провідний автор дослідження Джемін Лі.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.