Археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи

Джерело: Live Science

Археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи. Знахідку виявлено в руїнах розкішного будинку римських часів на місці археологічних розкопок Уерта-де-Отеро.

Як повідомляється, мозаїка зображає Медузу у центрі восьмикутника, який є символом егіди чи щита Афіни. На нього й нанесено голову Медузи, яку відрубав Персей. Медузу оточують геометричні та рослинні візерунки, зокрема, риби та барвисті павичі, які уособлювали чотири пори року.

Фото: Live Science

Вчені розповіли, що зображення Медузи, ймовірно, було способом захистити будинок від зла.

Згідно з легендою, замість волосся у Медузи були змії, і вона перетворювала на камінь будь-кого, хто дивився їй у вічі. У ранній Греції її зображували у вигляді чудовиська, часто з бородою і навіть іклами. Однак в римські часи зміїне волосся горгони часто замінювали розпатланими пасмами, а саме її зображення набувало подібності з Олександром Македонським – з волоссям, що розвівається, і повернутою головою.

На виявленій мозаїці Медуза має кругле обличчя, витрішкуваті очі, розпатлане волосся, а з лоба ростуть крила, що може свідчити про те, що вона була здатна літати як бог Меркурій. Вчені зазначають, що різнокольорове забарвлення мозаїки, а не чорно-біле, вказує на те, що її створено у другому столітті нашої ери.

Мозаїка покриває собою ділянку площею 30 квадратних метрів, її виявили студенти. Розкопки у цьому регіоні розпочалися у 1976 році, тоді дослідники виявили руїни будинку. Проте робіт тут було зроблено мало, поки розкопки не відновили студенти у 2019 році.

Цілком ймовірно, що мозаїка прикрашала одну з головних кімнат будинку, наприклад, їдальню, додали у виданні.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.