У США визнали винними Google у порушенні антимонопольного законодавства

Джерело: CNN

Окружний суд США визнав, що Google є винним у порушенні антимонопольного законодавства стосовно свого пошукового бізнесу. Суддя Амит Мехта постановив, що Google витратила десятки мільярдів доларів на ексклюзивні контракти, що забезпечили домінуючу позицію її пошуковика на смартфонах і веббраузерах у всьому світі.

Ексклюзивні угоди з Apple та іншими ключовими гравцями на мобільному ринку були визнані антиконкурентними, що дозволило блокувати потенційних конкурентів, таких як Microsoft Bing і DuckDuckGo. Крім того, Google стягує високі ціни на пошукову рекламу, що відображає її монопольну владу в цій сфері.

Це рішення, ймовірно, спричинить окремий процес для визначення санкцій, які можуть бути накладені на компанію. Google планує подати апеляцію, тому реалізація можливих наслідків може зайняти місяці або навіть роки. Суд також може змусити Google впровадити “екран вибору”, який інформуватиме користувачів про інші доступні пошукові системи.

На компанію може чекати грошовий штраф або навіть розділення, що також не виключають американські антимонопольні чиновники. Важливо зазначити, що суд не дійшов висновку про те, що Google має монополію на пошукову рекламу.

Ця справа є частиною ширшої кампанії уряду США, спрямованої проти технологічних гігантів. На початку вересня Google чекає розгляд ще однієї справи, ініційованої адміністрацією Байдена у 2023 році щодо її бізнесу з рекламними технологіями.

У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Попри поширений стереотип про “безневинність” пива порівняно з іншим алкоголем, вчені зі США виявили, що воно завдає організму більшого впливу, ніж вино, коктейлі чи лікер. Дослідження розкрило, що пивні споживачі мають нижчий рівень харчової якості і менш активний спосіб життя.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.