У США засудили засновника криптобіржі Binance Чанпену Чжао
Джерело: Reuters
Суд у США оголосив вирок 47-річному криптомільярдеру та засновнику криптобіржі Binance Чанпену Чжао, засудивши його до чотирьох місяців ув’язнення за невдачу забезпечити адекватний захист біржі від відмивання грошей.
Чжао погодився визнати свою вину у порушенні законів США проти відмивання грошей на Binance, залишивши свою посаду генерального директора у листопаді 2023 року. В рамках угоди з Міністерством юстиції він також згодився заплатити штраф у розмірі $50 млн, а сама компанія має виплатити владі США $4,3 млрд.
Прокуратура вимагала для Чжао 36 місяців ув’язнення, але суд вирішив зменшити строк. Чжао висловив судді свою шкоду перед вироком, визнаючи свої помилки та невдачі в управлінні.
Цей випадок стає ще одним в серії подібних судових процесів у криптосфері. Раніше в березні засновника іншої криптобіржі, FTX, Сема Бенкмана-Фріда, засудили до 25 років ув’язнення за розкрадання $8 млрд у клієнтів компанії.
- Сему Бенкману-Фріду, засновнику FTX, вже 28 березня буде оголошено вирок за його участь у крадіжці 8 мільярдів доларів у клієнтів збанкрутілої біржі FTX.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.