У США затримали російську вчену, яка працює у Гарварді: її хочуть депортувати до РФ

Джерело: The Guardian

Російську вчену Ксенію Петрову, яка працює у Гарварді, затримали в аеропорту Бостона, коли вона поверталась до США. Їй анулювали візу та хочуть депортувати до Росії.

Друзі та колеги Петрової повідомили, що її затримала міграційна і митна поліція Сполучених Штатів. Зокрема її колега Кора Андерсон у фейсбуці написала, що Петрову затримали у міжнародному аеропорту Бостона 16 лютого, коли вона повернулась з Франції.

Петровій анулювали візу та повідомили, що депортують до Росії. Однак вона заявила, що боїться політичних переслідувань на батьківщині, відтак її відправили до слідчого ізолятора.

“Ми спершу не мали жодної гадки про те, що з нею сталось, бо вона не могла надсилати повідомлення чи телефонувати після затримання. Спочатку її перевели до установи у Вермонті, а згодом у Луїзіані, де вона перебуває досі”.

Андерсон додала, що росіянку утримують у кімнаті з понад 80 іншими арештованими жінками.

За її словами, Петрова не порушила жодних законів і має адвоката, але досі перебуває в ізоляторі і невідомо, коли її випустять.

Начальник Петрової Леон Пешкін розповів, що у неї були вагомі причини боятись повернення до Росії, бо вона публічно протестувала проти російського вторгнення в Україну, закликала до імпічменту Путіну, за що була арештована у РФ. Коли її відпустили, вона втекла до Грузії, а звідти виїхала до США.

Пешкін наголосив, що росіянка є висококваліфікованим фахівцем та мала візу, яка дозволяла їй працювати у США та вільно виїжджати за кордон.

Та у лютому, коли Петрова перебувала у Франції під час своєї відпустки, Пешкін попросив її взяти у французьких колег коробку зі зразками ембріонів жаб і привезти її до лабораторії Гарварду. Він наголосив, що це було його “величезною помилкою”.

Він пояснив, що імпорт цих зразків був законним, але Петрова зробила помилку під час митного оформлення декларації США. Через це її затримали митники в аеропорту.

Попри те, що покаранням за неправильний імпорт є штраф сумою 500 доларів, міграційна служба вирішила відмовити Петровій у в’їзді до США. Коли вона пояснила, що боїться повертатись до Росії, її помістили до слідчого ізолятора, де вона чекає слухання щодо надання їй притулку.

За словами Пешкіна, Петрова повинна мати право на умовно-дострокове звільнення, поки очікує засідання, але зараз УДО не оформлюють.

  • Канадську підприємицю та акторку Жасмін Муні, яка зіграла у фільмі “Американський пиріг”, майже два тижні утримували у “нелюдських умовах” після затримання на кордоні через проблеми з візою.
  • Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.