У США заявили, що ATACMS не зможуть уразити російські аеродроми, де розміщено авіацію
Джерело: Голос Америки
У Білому домі прокоментували ймовірність дозволу Україні атакувати ракетами ATACMS по російських аеродромах.
Зокрема радник Білого дому з нацбезпеки Джон Кірбі на брифінгу 4 вересня заявив, що навіть попри останні ракетні атаки РФ по цивільних у Полтаві та у Львові, США поки не мінятимуть рішення про атаку їхнім озброєнням по російській території.
Щобільше, Кірбі заявив, що думка про те, що з допомогою американських ракет можна буде знищити ворожу авіацію на аеродромах – помилкова.
Він пояснив, що РФ давно перебазувала свої літаки з аеродромів, які можуть бути уражені далекобійними ракетами.
“В нашій політиці щодо ударів вглиб Росії та по території Росії нічого не змінилося. Я також вважаю важливим зазначити, якщо можна, що 90% літаків, які Росія використовує для керованих авіабомб та ракетних ударів дальньої дії, ми підрахували це, – 90% з них розташовані за межами 300 кілометрів від українського кордону, глибоко всередині Росії. Тож твердження, мовляв, ми просто дамо їм (українцям – ред.) АTACMS і скажемо – “гаразд!” І вони зможуть вразити більшість російських літаків на авіабазах, звідки ведуться удари по Україні, – є неправдою. Це помилковий аргумент”, – наголосив він.
При цьому радник зауважив, що Сполучені Штати працюють над посилення української ППО. Він назвав атаки РФ по цивільній та енергетичній інфраструктурі “огидними”, однак наголосив, що це – метод Кремля, який вони використовують не вперше.
“Нічого не змінилося в нашій позиції, що Україна повинна мати можливість використовувати наявні інструменти, аби захистити себе. І саме тому протиповітряна оборона продовжує залишатися важливою темою в цих безпекових пакетах, які ми надаємо, щоб вони могли допомогти захиститися від цих атак на їхню енергетичну інфраструктуру”, – резюмував він.
- Аналітики ISW підрахували, що у межах радіуса дії американської ракети ATACMS на території РФ розміщено 245 воєнізованих об’єктів. Щобільше, фахівці створили онлайн-мапу цих об’єктів.
Гурт Kalush Orchestra опинився в центрі скандалу після відмови поширити збір коштів на дрон “Дзиґа” для українських військових.
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще 17 організаторів “схем для ухилянтів” у різних регіонах України.
Репер Ye (Каньє Вест) назвав себе нацистом, а також згадав Ілона Маска, який на інавгурації президента США зробив жест, схожий на нацистське привітання.
Сьогодні, 7 лютого, Ігор Кизим заявив про свою відставку з посади посла України в Білорусі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 7 лютого. Загалом, від початку доби відбулося 67 бойових зіткнень.