У США заявили, що ATACMS не зможуть уразити російські аеродроми, де розміщено авіацію
Джерело: Голос Америки
У Білому домі прокоментували ймовірність дозволу Україні атакувати ракетами ATACMS по російських аеродромах.
Зокрема радник Білого дому з нацбезпеки Джон Кірбі на брифінгу 4 вересня заявив, що навіть попри останні ракетні атаки РФ по цивільних у Полтаві та у Львові, США поки не мінятимуть рішення про атаку їхнім озброєнням по російській території.
Щобільше, Кірбі заявив, що думка про те, що з допомогою американських ракет можна буде знищити ворожу авіацію на аеродромах – помилкова.
Він пояснив, що РФ давно перебазувала свої літаки з аеродромів, які можуть бути уражені далекобійними ракетами.
“В нашій політиці щодо ударів вглиб Росії та по території Росії нічого не змінилося. Я також вважаю важливим зазначити, якщо можна, що 90% літаків, які Росія використовує для керованих авіабомб та ракетних ударів дальньої дії, ми підрахували це, – 90% з них розташовані за межами 300 кілометрів від українського кордону, глибоко всередині Росії. Тож твердження, мовляв, ми просто дамо їм (українцям – ред.) АTACMS і скажемо – “гаразд!” І вони зможуть вразити більшість російських літаків на авіабазах, звідки ведуться удари по Україні, – є неправдою. Це помилковий аргумент”, – наголосив він.
При цьому радник зауважив, що Сполучені Штати працюють над посилення української ППО. Він назвав атаки РФ по цивільній та енергетичній інфраструктурі “огидними”, однак наголосив, що це – метод Кремля, який вони використовують не вперше.
“Нічого не змінилося в нашій позиції, що Україна повинна мати можливість використовувати наявні інструменти, аби захистити себе. І саме тому протиповітряна оборона продовжує залишатися важливою темою в цих безпекових пакетах, які ми надаємо, щоб вони могли допомогти захиститися від цих атак на їхню енергетичну інфраструктуру”, – резюмував він.
- Аналітики ISW підрахували, що у межах радіуса дії американської ракети ATACMS на території РФ розміщено 245 воєнізованих об’єктів. Щобільше, фахівці створили онлайн-мапу цих об’єктів.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.