У США зростає кількість отруєнь дітей через нікотинові пакетики

Джерело: CNN
Нікотинові пакетики, популярність яких останніми роками стрімко зросла, дедалі частіше стають причиною отруєнь у маленьких дітей. Про це йдеться у новому дослідженні Національної дитячої лікарні в Огайо, опублікованому в журналі Pediatrics.
Дослідники проаналізували понад 134 тисячі випадків випадкового вживання нікотиновмісних продуктів дітьми до 6 років за понад десятирічний період. У той час як загальний рівень отруєнь після 2016 року почав спадати, отруєння саме нікотиновими пакетиками між 2020 та 2023 роками зросли більш ніж на 760%.
«Це концентрований нікотин із приємним смаком – нічого не застерігає дитину, що це небезпечно», – пояснила одна з авторок дослідження, докторка Наталі Райн, яка очолює Центр отруєнь Центрального Огайо.
Нікотинові пакетики – це маленькі білі подушечки, які користувачі кладуть між губу та ясна. Вони з’явилися на ринку США у 2014 році. Хоча не містять тютюну, до їхнього складу входять нікотин (синтетичний або природного походження), ароматизатори й підсолоджувачі. Завдяки бездимній формі та солодкому смаку вони стали популярними серед підлітків. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань США, нині це другий за популярністю нікотиновий продукт серед молоді.
Попри це, загальна кількість користувачів залишається невеликою – лише 0,5% американців. Для порівняння: 9% курять сигарети, ще 3% – користуються вейпами або електронними сигаретами.
Однак небезпека криється в дозуванні. Один пакетик може містити від 3 до 12 міліграмів нікотину. Навіть у найнижчій концентрації – це більше, ніж у звичайній сигареті. Для маленької дитини доза у 1–2 міліграми може спричинити серйозні симптоми – нудоту, блювоту, тремор. У США зафіксовано дві смерті дітей після вживання рідкого нікотину.
Дослідження також показало, що в разі отруєння нікотиновими пакетиками ризик серйозних медичних наслідків зростає на 150%, а госпіталізація трапляється вдвічі частіше, ніж у випадку з іншими бездимними нікотиновими продуктами (жувальні гумки, пастилки, електронні рідини, порошки чи таблетки).
Докторка Райн радить батькам уникати використання таких продуктів у присутності дітей, зберігати їх у недоступному місці та попереджати про це інших дорослих, які доглядають за дитиною.
- Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
Російські імпортери постали перед новою проблемою: з середини червня строки проходження вантажів через кордон з Казахстаном суттєво зросли через черги та посилений контроль з боку казахстанських митників. Як розповідають співробітники транспортних і зовнішньоторговельних компаній РФ, якщо раніше оформлення займало не більше години, то тепер фура чи вагон можуть простоювати на пункті пропуску до 10 днів або й довше. У червні–липні терміни доставки з Казахстану, через який проходить значна частина паралельного імпорту, зросли на 14–40 днів.
Державне бюро розслідувань вже відкрило 991 кримінальне провадження за ухилення від військової служби з початку повномасштабного вторгнення росіян.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не бачить сенсу в перемовинах із президентом Росії Владіміром Путіним щодо завершення війни в Україні, оскільки після кожної розмови російські ракети знову б’ють по українських містах.
Заступника керівника екологічної прокуратури Олександра Малєєва подали на звільнення, оскільки посадовець не вносив до щорічної декларації оренду елітного будинку в Київській області за $3 тис. Відомо про це стало тоді, коли його дружина взяла участь у програмі “Супермама” та показала прихований спосіб життя родини. Ексдружина прокурора також брала участь у шоу та розповідала, що Малєєв орендує для неї та дітей квартиру за 15 тис. грн і сплачує 30 тис. грн щомісячно.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.