У столичних лікарнях встановлять автономні сонячні електростанції для безперебійного енергопостачання – Кличко

Повідомляє Віталій Кличко в Facebook

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні запроваджують проєкт встановлення автономних сонячних електростанцій для безперебійного енергопостачання лікарень Києва.

“Минулий опалювальний сезон показав, наскільки системними є обстріли росією об’єктів критичної інфраструктури, від яких залежить енергоживлення, зокрема, медичних закладів Києва. А в цих закладах є обладнання, відключення якого може призвести до летальних наслідків для пацієнтів чи непоправної втрати здоров’я”, – написав мер столиці.

На даний момент проєкт забезпечить безперебійне енергопостачання для трьох медичних закладів: міської клінічної лікарні, пологового будинку та перинатального центру.

Цей проєкт передбачає використання сонячних електростанцій для часткового заміщення енергії з відновлювальних джерел. Встановлене обладнання також дозволить накопичувати електроенергію, що знизить ризики непередбачених знеструмлень у цих медичних закладах, а також зменшить викиди вуглекислого газу.

Вибрані медичні заклади мають відповідну площу для встановлення сонячних панелей. Потужність кожної фотоелектричної станції буде підібрана з урахуванням потреб кожного об’єкта.

Фінансування проєкту буде забезпечено внаслідок грантових коштів від GIZ, а загальна вартість проєкту складає 500 тисяч євро.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.