У столичних лікарнях встановлять автономні сонячні електростанції для безперебійного енергопостачання – Кличко
Повідомляє Віталій Кличко в Facebook
Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні запроваджують проєкт встановлення автономних сонячних електростанцій для безперебійного енергопостачання лікарень Києва.
“Минулий опалювальний сезон показав, наскільки системними є обстріли росією об’єктів критичної інфраструктури, від яких залежить енергоживлення, зокрема, медичних закладів Києва. А в цих закладах є обладнання, відключення якого може призвести до летальних наслідків для пацієнтів чи непоправної втрати здоров’я”, – написав мер столиці.
На даний момент проєкт забезпечить безперебійне енергопостачання для трьох медичних закладів: міської клінічної лікарні, пологового будинку та перинатального центру.
Цей проєкт передбачає використання сонячних електростанцій для часткового заміщення енергії з відновлювальних джерел. Встановлене обладнання також дозволить накопичувати електроенергію, що знизить ризики непередбачених знеструмлень у цих медичних закладах, а також зменшить викиди вуглекислого газу.
Вибрані медичні заклади мають відповідну площу для встановлення сонячних панелей. Потужність кожної фотоелектричної станції буде підібрана з урахуванням потреб кожного об’єкта.
Фінансування проєкту буде забезпечено внаслідок грантових коштів від GIZ, а загальна вартість проєкту складає 500 тисяч євро.
- В українській енергосистемі знизилася потужність через ремонт енергоблоку однієї з АЕС.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.