У світі зменшується споживання тютюну, попри зусилля галузі – ВООЗ
Джерело: звіт ВООЗ
Згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі налічується 1,25 мільярда дорослих споживачів тютюну. Тенденції 2022 року показують продовження зниження споживання тютюну в усьому світі. Приблизно 1 з 5 дорослих у світі вживає тютюн у порівнянні з 1 з 3 у 2000 році.
Звіт показує, що 150 країн успішно скорочують споживання тютюну. Бразилія та Нідерланди досягли успіху після того, як запровадили заходи боротьби з тютюном, водночас Бразилія досягла відносного скорочення на 35% з 2010 року, тоді як Нідерланди на межі досягнення цільового показника в 30%.
Попри значні результати боротьби зі споживанням тютюну, директор Департаменту зміцнення здоров’я ВООЗ Рюдігер Креч застеріг від “самовдоволення”.
Я вражений тим, до якої глибини йде тютюнова промисловість, щоб отримати прибутки ціною незліченних життів. Ми бачимо, що в ту хвилину, коли уряд вважає, що виграв боротьбу з тютюном, промисловість користується можливістю маніпулювати політикою охорони здоров’я та продавати свою смертоносну продукцію, — пояснив посадовець.
ВООЗ закликає країни продовжувати впроваджувати політику контролю над споживанням тютюну та боротися з втручанням тютюнової промисловості.
Попри те, що протягом багатьох років цифри постійно зменшувалися, до 2025 року світ досягне відносного скорочення вживання тютюну на 25%, не досягнувши добровільної глобальної мети у 30% від базового рівня 2010 року. Лише 56 країн світу досягнуть цієї мети.
Наразі в регіоні Південно-Східної Азії ВООЗ фіксує найвищий відсоток населення, який вживає тютюн — 26,5%. Показник у Європейському регіоні становить 25,3%.
Звіт свідчить, що до 2030 року Європейський регіон матиме найвищі у світі показники з поширеністю трохи більше ніж 23%. Щобільше, рівень вживання тютюну серед жінок у Європі більш ніж удвічі перевищує середній світовий показник і знижується набагато повільніше, ніж в інших регіонах.
Також, попри значне скорочення тютюнозалежності, у шести країнах все ще спостерігають зростання вживання тютюну: Конго, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Оман і Республіка Молдова.
У ВООЗ закликали країни прискорити боротьбу з тютюном, оскільки попереду ще багато роботи.
- З 11 січня в Україні набувають чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів, що є важливим етапом імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет.
- Канада – перша країна у світі, яка почне друкувати попередження про шкоду паління на кожній цигарці. Метою цього є утримати молодь від шкідливої звички та заохотити курців відмовитись від неї.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розглядає можливість запровадити деякі з найсуворіших у світі заходів проти паління, які б фактично заборонили наступному поколінню купувати сигарети.
- Французький уряд планує запровадити національну програму боротьби з палінням на тлі масового споживання суспільством тютюну.
- Куріння, як відомо, завдає шкоди легеням, однак, нещодавнє дослідження підтвердило, що воно також шкідливо для вашого мозку.
Роман Грибов – черкащанин і морпіх, який став відомим на весь світ завдяки фразі “рускій воєнний корабль, іді на…” – повідомив про своє звільнення з лав Військово-морських сил Збройних сил України.
Станом на 1 липня 2025 року російська армія втратила на війні проти України понад 1 мільйон військових. За даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого 2022 року орієнтовно склали 1 020 980 осіб. За минулу добу ліквідовано ще 970 окупантів.
Перший день липня в Україні зустріне хмарами з проясненнями і приємною прохолодою. Опадів майже не буде – трохи дощу можливе лише на північному сході країни, і то місцями та ненадовго.
19-річний українець Олег шукав підробіток у Telegram, а ледь не став живою бомбою. Йому запропонували 1000 доларів за те, щоб обмалювати фарбою стіну біля рівненської поліції. На місці замість фарби він знайшов рюкзак із саморобним вибуховим пристроєм – грубою бомбою, до якої був прикріплений мобільний телефон. Усе вказувало на те, що її мали підірвати дистанційно.
1 липня відзначається Міжнародний день анекдоту та жартів, Міжнародний день курячих крилець; в Україні – День державного реєстратора. За церковним календарем вшановують пам’ять святих чудотворців і безсеребреників Косми і Дам’яна.