У Сирії один із командирів «Хезболли» навчає росіян керувати дронами — розвідка

Джерело: ГУР МО

На території військового аеродрому Шайрат у Сирії російські військові навчаються керувати ударними безпілотниками Shahed-136 і Ababil-3, а також дистанційно керованим літаком Raad.

За інформацією Головного управління розвідки, навчання проводять представники “Ліванської поліції Хезболли” та “Іранської революційної гвардії”.

Фото: ГУР МО

Командування навчаннями відбувається за участю одного з командирів Хезболли Камаля Абу Садіка, який має спеціальні знання у виготовленні та обслуговуванні безпілотників.

Також встановлено, що разом з російськими військовими навчаються сирійські найманці, яких Москва планує використовувати як операторів безпілотних літальних апаратів у війні проти України.

Станом на 28 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку.

ЦРУ та інші американські розвідувальні служби надають дані українським воїнам для цілеспрямованих ракетних ударів, відстежують пересування російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар.