У Сирії звільнили в’язнів з “бійні”, де утримували та катували роками

Джерело: гуманітарна група в Сирії “Білі шоломи”

З військової в’язниці Седная, яка стала символом жорстокості режиму колишнього президента Сирії Башара аль-Асада, звільнили усіх ув’язнених.

Повідомляється, що у цій в’язниці раніше утримували тисячі невинних людей, затриvаних колишнім режимом Асада. За жорстокі тортури її називали “бійнею для людей”.

“Спеціалізовані групи «Білих шоломів» провели ретельний обшук усіх секцій, приміщень, підвалів, подвір’їв та прилеглих територій колонії”, – повідомляють на сайті організації. “В операції брали участь п’ять груп, у тому числі два загони K9 (навчені поліцейські собаки). Групи обстежили всі входи, виходи, вентиляційні шахти, каналізацію, водопровідні труби, електропроводку, кабелі камер спостереження. Незважаючи на ці значні зусилля, жодних прихованих чи запечатаних ділянок виявлено не було”.

“Білі шоломи” також закликали громадян бути уважними у соціальних мережах до широко поширеної дезінформації та чуток про в’язниці та затриманих.

З початку 2011 року Седная стала місцем утримання протестувальників та членів опозиції. Згідно з міжнародними звітами, всередині тюрми таємно убили тисячі людей.

У період з 2011 по 2015 рік режим здійснював масові страти без суду й слідства. Вказується, що страчували близько 50 осіб на тиждень.

Ув’язнених утримували у нелюдських умовах, їх піддавали систематичним тортурам, вони сиділи без їжі, води та медичної допомоги – повідомляють ЗМІ.

Серед звільнених були навіть маленькі діти, яких утримували разом з матерями.

Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.

Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.

Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.

Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.