У Таїланді мавпи напали на місто і розділилися на дві «банди»

Джерело: Daily Mail

У Таїланді у місті Лопбурі тисячі мавп розділилися на дві ворогуючі “банди”, що змусило поліціянтів озброюватися рогатками та транквілізаторами для боротьби з небезпечними приматами. Останніми роками Лопбурі став відомий своєю популяцією мавп, що вийшла з-під контролю: інколи вони навіть захоплюють порожні будівлі.

Місцева поліція стала використовувати рогатки, аби атакувати некерованих приматів, що часто перелазять по автомобілях і крадуть їжу з магазинів і в туристів, а також псують майно. Це сталося після того, як генерал-майор поліції Апірак Вечканчана, начальник поліції провінції Лопбурі, наказав створити спеціальний підрозділ для боротьби з агресивними дикими мавпами.

За його словами, здебільшого поліціянтам треба використовувати рогатки –як засіб стримування або залякування, а не для того, щоб завдавати кривди мавпам. Вони можуть використовувати каміння, щоб стріляти у тварин, лише якщо немає інших способів контролювати їх, не давати їм красти та знищувати майно.

Фото: Viral Press

Співробітники Департаменту національних парків, дикої природи та охорони рослин також почали відловлювати деяких із мавп-кривдників і переселяти їх у тимчасові притулки. Однак, як повідомляється, у них виникли труднощі, оскільки примати, які вже знайомі із пістолетами з транквілізаторами, підіймалися на високі будівлі та будинки щоразу, коли правоохоронці наближалися.

Наті Круттака, співробітник Бюро охорони природи №1, сказав, що їм доводиться ховати свої обличчя та пістолети з транквілізаторами, щоб мавпи їх не побачили.

Крім того, ці мавпи раніше були учасниками масових бійок у розпал пандемії, коли не вистачало їжі. Напади на автомобілі, будинки, ринкові прилавки та відвідувачів вже тоді ставали частішими.

Фото: Getty Images

Попри небезпеку, місцеві жителі прагнуть залишити мавп у місті, оскільки вони є популярними серед туристів з усього світу, які годують їх солодкими ласощами.

Уряд Таїланду намагається контролювати проблему макак, але вжив заходів для управління популяцією мавп по всій країні, включаючи створення заповідників, програми масової стерилізації, навчання громадськості тому, як правильно поводитися з тваринами, і переселення їх у більш придатні місця існування.

Росіяни, котрі критикують російську владу, недостойні кращого, заявив протоієрей РПЦ Андрій Ткачов. Тих громадян, які стверджують, що в Росії “влада погана”, священнослужитель назвав “лжесвідками”.

Україна наголосила на необхідності демонтажу Кримського мосту та відновлення вільного судноплавства через Керченську протоку під час слухань у суді в Гаазі. Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич заявив, що Росія незаконно побудувала цей міст, створивши постійну перешкоду для міжнародного судноплавства.

Станом на 15:00 23 вересня якість повітря в Києві нормалізувалася. У місті спостерігається низький рівень забрудненості, всі попередні рекомендації щодо обмежень перебування на вулиці скасовуються. 

У Великій Британії міністр оборони Джон Хілі оголосив про нову ініціативу, спрямовану на залучення геймерів та програмістів до Збройних сил. У своїй заяві він закликав молодь долучитися до кіберпідрозділів армії, наголошуючи на важливості цифрових навичок у сучасній війні.

Відтік кваліфікованих фахівців з медіа та PR-індустрії є одним з викликів, спричинених війною в Україні. Медіаекспертка та виконавча директорка Національної Асоціації Медіа Катерина М’яснікова наголосила на нестачі кадрів через мобілізацію працівників, особливо технічного персоналу, який раніше відповідав за налаштування систем оповіщення та передавачів.