У Таїланді мавпи напали на місто і розділилися на дві «банди»

Джерело: Daily Mail

У Таїланді у місті Лопбурі тисячі мавп розділилися на дві ворогуючі “банди”, що змусило поліціянтів озброюватися рогатками та транквілізаторами для боротьби з небезпечними приматами. Останніми роками Лопбурі став відомий своєю популяцією мавп, що вийшла з-під контролю: інколи вони навіть захоплюють порожні будівлі.

Місцева поліція стала використовувати рогатки, аби атакувати некерованих приматів, що часто перелазять по автомобілях і крадуть їжу з магазинів і в туристів, а також псують майно. Це сталося після того, як генерал-майор поліції Апірак Вечканчана, начальник поліції провінції Лопбурі, наказав створити спеціальний підрозділ для боротьби з агресивними дикими мавпами.

За його словами, здебільшого поліціянтам треба використовувати рогатки –як засіб стримування або залякування, а не для того, щоб завдавати кривди мавпам. Вони можуть використовувати каміння, щоб стріляти у тварин, лише якщо немає інших способів контролювати їх, не давати їм красти та знищувати майно.

Фото: Viral Press

Співробітники Департаменту національних парків, дикої природи та охорони рослин також почали відловлювати деяких із мавп-кривдників і переселяти їх у тимчасові притулки. Однак, як повідомляється, у них виникли труднощі, оскільки примати, які вже знайомі із пістолетами з транквілізаторами, підіймалися на високі будівлі та будинки щоразу, коли правоохоронці наближалися.

Наті Круттака, співробітник Бюро охорони природи №1, сказав, що їм доводиться ховати свої обличчя та пістолети з транквілізаторами, щоб мавпи їх не побачили.

Крім того, ці мавпи раніше були учасниками масових бійок у розпал пандемії, коли не вистачало їжі. Напади на автомобілі, будинки, ринкові прилавки та відвідувачів вже тоді ставали частішими.

Фото: Getty Images

Попри небезпеку, місцеві жителі прагнуть залишити мавп у місті, оскільки вони є популярними серед туристів з усього світу, які годують їх солодкими ласощами.

Уряд Таїланду намагається контролювати проблему макак, але вжив заходів для управління популяцією мавп по всій країні, включаючи створення заповідників, програми масової стерилізації, навчання громадськості тому, як правильно поводитися з тваринами, і переселення їх у більш придатні місця існування.

Сьогодні, 7 січня, стартувало голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. Один з кандидатів, Олексій Свинаренко, у 2021 році побив журналіста Букв.

Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.

Європейський Союз закликав владу невизнаного Придністров’я погодитися на енергетичну та гуманітарну допомогу, запропоновану урядом Молдови. А також співпрацювати з Кишиневом для вирішення енергетичної кризи, спричиненої припиненням постачання газу з боку “Газпрому”.

Американський актор і режисер Дензел Вашингтон був охрещений і отримав ліцензію священника у церкві Kelly Temple Church of God in Christ у Нью-Йорку.

Західний окружний суд Сеула продовжив дію ордера на затримання президента Юн Сук Йоля, відповідно до запиту слідчих з Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO).