У Time опублікували список «10 головних глобальних ризиків 2024 року»

Джерело: Time

У 2023 році акцент було зосереджено на двох війнах (Росія проти України та на Близькому Сході (ХАМАС проти Ізраїлю). У 2024 році ці протистояння розширяться, натомість третя “війна” – Сполучені Штати проти самих себе – становить найбільший глобальний ризик. Журнал Time оприлюднив список: “Топ-10 глобальних ризиків 2024 року”. Третє місце у переліку посіла “Розділена Україна”.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну залишається історичною поразкою. Водночас НАТО посилюється новими членами – Фінляндією та Швецією. Своєю чергою, ЄС відкрив процес вступу Україні. Натомість Росія зіштовхнулася з низкою нових санкцій, а половину російських активів заморозили – кошти, ймовірно, використають для відновлення України. Європа більше не купує російські енергоносії, та стає все менш залежною від РФ.

Україна відчайдушно потребує додаткових військ.

Цього року Україну може бути де-факто розділено, і Росія тепер має ініціативу на полі бою та матеріальну перевагу. 2024 рік є переломним моментом у війні: і якщо Україна не розв’яже свої кадрові проблеми, не збільшить виробництво зброї та найближчим часом не розробить реалістичну військову стратегію, її територіальні втрати можуть виявитися постійними та цілком можуть збільшитися, – зазначили в огляді.

Вважається, що цього року Київ змушений буде піти на більші військові ризики, включаючи удари по більшій кількості цілей у Росії, що спровокує відповідь Росії та може втягнути НАТО у війну.

Список глобальних ризиків The Time на 2024 рік:

  1. Політична криза та розкол у США через президентські вибори.
  2. Розширення бойових дій на Близькому Сході.
  3. Розділена Україна.
  4. Некерований ШІ.
  5. Вісь ізгоїв: Росія, Північна Корея та Іран посилюватимуть можливості одне одного та діятимуть все більш скоординованими та руйнівними способами на глобальній арені.
  6. Ніякого відновлення Китаю.
  7. Боротьба за критичні корисні копалини.
  8. Глобальний інфляційний шок, який почався в 2021 році, продовжить чинити економічний і політичний тиск у 2024 році.
  9. Ель-Ніньо повертається. Екстремальні погодні явища, що спричинять відсутність продовольчої безпеки, посилять нестачу води, порушать логістику, розповсюдять хвороби та сприятимуть міграції та політичній нестабільності.
  10. Невизначеність та витрати для компаній та корпорацій.

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.

За даними AP, за останні 30 років випадки державної зради у Росії були рідкісними, однак після повномасштабного вторгнення РФ в Україну вони різко зросли, разом із випадками звинувачень у шпигунстві.