У трьох районах Київщини встановлять когенераційні установки потужністю у понад 50 МВт
Джерело: Руслан Кравченко/Фейсбук
24 липня голова Київської ОВА Руслан Кравченко повідомив про встановлення когенераційних установок у трьох районах Київщини вже найближчим часом.
Так влада прагне забезпечити мешканців області безперебійним світлом, теплом та водопостачанням.
Мова про 19 когенераційних установок загальною потужністю понад 50 МВт, котрі встановлять на обʼєктах з централізованим теплопостачанням у восьми населених пунктах Вишгородського, Бучанського та Броварського районів.
Потужність установок – від 1 до 35 МВт.
Кравченко доручив облгазу та ДТЕК не зволікати – “зелене світло” на реалізацію проєктів. Додав, що монтаж має відбутися у найкоротші терміни. Позаяк переконаний, що децентралізація енергетики – це те, що зменшить вразливість наших енергетичних обʼєктів та забезпечить нашу енергетичну безпеку.
Потреби громад у когенераційних установках значні. Тому продовжуємо пошук інвесторів для реалізації енергоефективних проєктів, – зауважив голова ОВА.
Раніше голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що вже за кілька тижнів відбудуться перші аукціони для інвесторів, що збираються вкладати кошти в будівництво нових електростанцій.
У червні Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.
Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP
Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
Довідка. Когенераційна установка — комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
- Синоптикиня Наталя Діденко закликала українців відмовитися від використання кондиціонерів задля економії електроенергії, зазначивши, що найближчим тижнем спеки не очікується.
- 23 липня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини Мустафою Левентом Більгеном. Сторони зокрема обговорили співпрацю у відновленні українського енергосектору після російських атак.
- Сполучені Штати працюють з Україною над дорожньою картою для післявоєнної енергетичної мережі, яка включатиме безпечні ядерні енергетичні технології, а також відновлювані джерела енергії, заявила 24 липня міністерка енергетики США Дженніфер Гренхольм.
Вранці 13 грудня Івано-Франківська область зазнала наймасштабнішої ракетно-дронової атаки від початку повномасштабної війни. Є влучання.
В США нещодавно завершили успішне випробування звичайної гіперзвукової ракети з космодрому у Флориді.
Амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк прокоментувала масований ракетний удар РФ по Україні вранці 13 грудня назвавши цілі, по яких бив агресор.
Під час ракетної вранці 13 грудня російські окупанти атакували енергетичні об’єкти у Львівській області.
Компанія “Метінвест” призупиняє роботу вугільної шахти в Піщаному (поблизу Покровська в Донецькій області України) через наближення лінії фронту і посиленням обстрілів.