У Туреччині археологи виявили ймовірну могилу Миколи Чудотворця
Джерело: Hurriyet
Під час розкопок у церкві Святого Миколая в Анталії, Туреччина, археологи знайшли саркофаг, який, ймовірно, містить останки Миколи Чудотворця.
“Під час буріння на нижньому поверсі двоповерхової будівлі виявлено саркофаг. Вважається, що це може бути могилою Святого Миколая, який, як відомо, похований десь неподалік священного теменосу чи некрополя” – йдеться у статті.
Зокрема саркофаг виявили під підлогою церкви, вкритої шарами пилу та бруду після землетрусу та цунамі, що трапилися у середньовіччі.

Фото: DHA
За словами керівниці археологічних робіт Ебри Фатми Финдик, говорити про те, чи є знахідка могилою святого Миколая, ще зарано.
Як зазначається, дослідження саркофага, виявленого турецькими археологами біля церкви Святого Миколая в містечку Демре (раніше Миру) провінції Анталія, може пролити світло одну з давніх загадок.
Церкву Святого Миколая збудовано у IV столітті, одразу після смерті святителя Миколая Чудотворця. Її знищив землетрус, тож на її місці звели базиліку, яку у VII столітті зруйнували араби. Храм, що дійшов до наших часів, – хрестоподібна базиліка – збудовано близько VIII століття.
Розкопки у церкві ведуться з 1989 року. Весь цей час історики сперечалися про місце упокою Святого Миколая.
“Наша найбільша надія – знайти напис на саркофазі. Це допомогло б уточнити вміст поховання та дозволило б визначити точний період, до якого воно відноситься”, – заявила доцентка Ебру Фатма Финдик з Університету Хатай Мустафи Кемаля.
Довідка. Микола Чудотворець жив у IV столітті нашої ери і був архієпископом стародавнього міста Мири Лікійські. Святий Миколай вважається заступником дітей та прообразом сучасного Санта-Клауса.
- У Польщі археологи під час розкопок у канонічних садах міста Фромборк знайшли циркуль XVI століття, яким міг користуватися астроном Миколай Коперник.
За даними синоптиків у п’ятницю, 2 травня, в Україні очікується суха і тепла погода.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.