У Варшаві планують збудувати бібліотеку на одній зі станцій метро

Фото: Катажина Гурська-Манченко/Facebook

Джерело: радниця очільника одного з районів Варшави Катажина Гурська-Манченко/Facebook

У Варшаві збудують першу бібліотеку, що розташовуватиметься на станції метрополітену.

Першу публічну бібліотеку в метро у Варшаві збудують у районі Таргувек. Бібліотека розташовуватиметься на станції “Kondratowicza”.

Фото: Катажина Гурська-Манченко/Facebook

За словами міської влади, це має бути інноваційна ініціатива, яка відповідає світовим трендам, спрямованим на читання у громадському транспорті.

У так званій “метротеці” читачі зможуть самостійно позичати й повертати книжки.

Зокрема, у бібліотеці буде й книжковий автомат. Всередині приміщення буде невелика рецепція, книжкова виставкова зона, галерея, місце зустрічі з авторами та зона для дітей і підлітків.

Фото: Катажина Гурська-Манченко/Facebook

Завдяки спеціальному маркуванню книг, це буде перший заклад, де будуть використовуватися сучасні рішення, такі як самоконтроль. Це дозволить читачам самостійно, без допомоги бібліотекаря, брати та повертати книги.

“Бібліотеку спроєктовано в дусі ідеї бібліотеки в дорозі – тобто вам більше не доведеться спеціально планувати свій час для відвідування бібліотеки, адже вона буде вписана у вашу повсякденну рутину, наприклад, дорогою на роботу, коли ви їдете в метро”, – написав автор проєкту Гжегож Клода.

Відкриття бібліотеки в метро заплановано на другу половину 2024 року.

Фото: Катажина Гурська-Манченко/Facebook

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Сьогодні, 25 квітня, на вулиці Великій Васильківській в Києві зіткнулись службовий автомобіль поліціянтів та інше легкове авто, внаслідок чого правоохоронниця дістала поранення.

Джерело: The New York Times За даними ЗМІ, у межах пакета допомоги США передали Україні…

Президент України Володимир Зеленський в середу, 24 квітня, зустрівся з канцлером казначейства Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії Джеремі Гантом, який перебуває з візитом у Києві.