У Варшаві польські фермери здійснюють масштабну акцію протесту перед канцелярією Туска
Джерело: RMF24
У середу, 6 березня, тисячі польських фермерів протестують біля офісу прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска у Варшаві, підпалюючи шини та кидаючи петарди.

Фото: RMF24
Кілька петард також кинули в поліцію та в бік будівлі офісу прем’єр-міністра. Натовп скандував, щоб Дональд Туск вийшов до них.
Деякі протестувальники несли труну з написом “Фермер, прожив 20 років, убитий Зеленою угодою”.
Пізнішефермери-протестувальники рушили до Сейму.

Фото: RMF24
Поліція Варшави повідомляє, що протестувальники закидали офіцерів бруківкою.

Фото: RMF24
“У зв’язку з фізичною агресією частини мітингувальників на вулиці Війській – до працівників поліції – довелося застосувати прямі заходи примусу”, – повідомили в поліції.

Фото: RMF24
У Варшаві до протестувальників приєдналися мисливці та лісники.
В інших місцях країни фермери перекрили дороги та на околицях Варшави не впускали у місто.
Фермери закликають змінити обмеження, накладені на них згідно з планом ЄС “Зелена угода” щодо боротьби зі зміною клімату, а також знову запровадити митні збори на імпорт сільськогосподарської продукції з України.
- Щонайменше до 30 квітня триватиме блокування кордону з Україною, заявили польські фермери. До цього вони стверджували, що акції протесту триватимуть до 10 березня.
- З п’ятниці, 1 березня, до блокади українського кордону мали долучитися польські перевізники. До цього кордон блокували польські фермери.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.