У Варшаві польські фермери здійснюють масштабну акцію протесту перед канцелярією Туска

Джерело: RMF24

У середу, 6 березня, тисячі польських фермерів протестують біля офісу прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска у Варшаві, підпалюючи шини та кидаючи петарди.

Фото: RMF24

Кілька петард також кинули в поліцію та в бік будівлі офісу прем’єр-міністра. Натовп скандував, щоб Дональд Туск вийшов до них.

Деякі протестувальники несли труну з написом “Фермер, прожив 20 років, убитий Зеленою угодою”.

Пізнішефермери-протестувальники рушили до Сейму. 

Фото: RMF24

Поліція Варшави повідомляє, що протестувальники закидали офіцерів бруківкою. 

Фото: RMF24

“У зв’язку з фізичною агресією частини мітингувальників на вулиці Війській – до працівників поліції – довелося застосувати прямі заходи примусу”, – повідомили в поліції.

Фото: RMF24

У Варшаві  до протестувальників приєдналися мисливці та лісники.

В інших місцях країни фермери перекрили дороги та на околицях Варшави не впускали у місто.

Фермери закликають змінити обмеження, накладені на них згідно з планом ЄС “Зелена угода” щодо боротьби зі зміною клімату, а також знову запровадити митні збори на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.