Американський льотчик підпалив себе біля посольства Ізраїлю у Вашингтоні

Джерело: “Голос Америки”

У неділю, 25 лютого, американський військовослужбовець підпалив себе біля посольства Ізраїлю у Вашингтоні на знак протесту проти війни в Секторі Гази.

За словами представника поліції, чоловіка ушпиталили в лікарню, він знаходиться у критичному стані.

Представник військово-повітряних сил підтвердив, що в інциденті брав участь чинний льотчик.

“Я більше не буду співучасником геноциду”, − вигукнув чоловік, а потім облив себе прозорою рідиною і підпалив, скандуючи “Свободу Палестині”. При цьому він вів пряму трансляцію в інтернет.

Місцева поліція і Секретна служба розслідують інцидент.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.