У Ватикані заявили, що умовою для переговорів має бути припинення агресії РФ проти України

Джерело: Reuters

Державний секретар Святого Престолу і Ватикану П’єтро Паролін заявив у вівторок, 12 березня, що першою умовою для будь-яких переговорів щодо завершення війни в Україні є припинення російської агресії.

Міністерство закордонних справ України викликало папського нунція в понеділок, щоб висловити “розчарування” попередніми коментарями Франциска про те, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

Кардинал П’єтро Паролін заявив щоденній газеті Corriere della Sera у вівторок, що Ватикан наполягає на припиненні вогню і “перш за все агресори повинні припинити вогонь”.

Намагаючись прояснити слова Франциска, Паролін сказав, що понтифік хоче “створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого та тривалого миру”.

Для цього, за словами Пароліна, “очевидно”, що обидві сторони повинні сісти за стіл переговорів і першою умовою має бути “припинення агресії”.

Довідково: Папа Римський Франциск сказав в інтерв’ю, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

“Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність під білим прапором вести переговори”, — сказав Франциск, додавши, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Раніше Франциск вже говорив про необхідність переговорів у російсько-українській війні, проте він вперше використав термін “білий прапор”.

“Слово вести переговори – це сміливе слово. Коли ви бачите, що ви зазнали поразки, що справи йдуть не добре, ви повинні мати мужність вести переговори”, – додав Папа.

Франциск закликав “не соромитись вести переговори, поки все не стане гірше”, а на запитання, чи готовий він стати посередником, відповів: “Я тут”.

Директор Ватиканської пресслужби Маттео Бруні опублікував роз’яснювальну заяву після слів Папи Римського. Він заявив, що Франциск використовував термін “білий прапор”, який підібрав інтерв’юер.

Бруні також наголосив, що Папа мав на увазі “припинення вогню та переговори”, а не капітуляцію. Він додав, що Папа залишається з тією ж надією, яку нещодавно повторював до других роковин вторгнення Росії в Україну.

“Я відновлюю свою глибоку прихильність до змученого українського народу і молюся за всіх, зокрема за численних невинних жертв. Я благаю, щоб ми знайшли ту частку людяності, яка дозволить нам створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого і тривалого миру”, – підсумовує записку Бруні.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.