У Великій Британії можуть припинити фінансування українських біженців, – The Guardian
Джерело: The Guardian
У звіті Національної контрольно-ревізійної служби (NAO) заявили, що тисячі українських біженців у Великій Британії знаходяться під загрозою залишитися без домівки, оскільки фінансування схеми Homes for Ukraine, створеної для надання їм допомоги, може завершитись.
Угоди про фінансування та спонсорство для понад 130 000 осіб, яким допомогли за схемою Homes for Ukraine, мають завершитися наступного березня. Багато з цих людей можуть втратити свої домівки, коли це фінансування закінчиться, згідно з розслідуванням схеми, проведеним Національним контрольно-ревізійним управлінням (NAO).
“Чим більше спонсорських домовленостей закінчується, ризик залишитися бездомним, ймовірно, зросте”, – йдеться у звіті.
Майже 74 000 домогосподарств Великої Британії звернулися з проханням прийняти українські сім’ї за схемою вартістю 2,1 мільярда фунтів стерлінгів з моменту її початку навесні 2022 року.
Господарі отримували виплати в розмірі 350 фунтів стерлінгів на місяць у перший рік і 500 фунтів стерлінгів на місяць у другий рік. Але ці виплати закінчуються за рік до завершення трирічних віз, наданих українцям за схемою. Оскільки термін дії першої з цих віз закінчується в березні 2025 року, спонсорство почне поступово припинятися з наступного березня.
“Якщо спонсори не захочуть приймати українців без цих платежів, українцям за схемою знадобляться інші рішення щодо житла”, – йдеться у звіті NAO.
- 26 вересня у Вашингтоні міністерка внутрішніх справ Великої Британії Суелла Брейверман закликатиме уряди розглянути можливість змінити глобальні правила щодо біженців, аби вони “відповідали сучасній епосі” і не вважали, що бути “гомосексуалом або жінкою” достатньою причиною, щоб отримати притулок.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року.
- В Офісі міністра у справах парламенту Ани Катаріни Мендеш повідомили, що “дуже скоро” схвалять продовження тимчасового захисту, наданого українським біженцям, ще на шість місяців.
- Німеччина планує наступного року вдвічі скоротити федеральну допомогу, яку вона виділяє для покриття витрат на приймання та інтеграцію біженців в рамках скорочення бюджету.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.