У Великій Британії науковці пропонують годувати корів нарцисами, щоб уповільнити глобальне потепління

Джерело: Euronews.

Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.

Зазначається, що корови та інші сільськогосподарські тварини спричиняють приблизно 14% антопогенних викидів в атмосферу. Дослідники сподіваються, що екстракт нарциса покращить травну систему тварин.

“Ми також очікуємо покращення засвоєння білка. Це означатиме, що ми зможемо переглянути дієти тварин і, можливо, зменшити кількість білка, який вони отримують”, – розповіла доктор Елісон Бонд.

Уряд Великої Британії підтримав ініціативу науковців, зазначивши, що в разі успіху експеримент матиме важливі результати – зменшення викидів парникових газів та уповільнення глобального потепління.

“Це досить нереальна ситуація з тим, що ми маємо зараз. Потенціал, який вона містить, щоб змінити світ на багатьох рівнях, неймовірно захоплює і дуже лякає”, – сказав Кевін Стівенс, фермер, який вирощує нарциси.

Зазначимо, що нещодавно група вчених із Великої Британії та Норвегії виявила, що танення арктичних льодовиків призводить до вивільнення стародавнього метану, що може мати негативні наслідки для клімату планети.

У межах дослідження вчені вивчали відступ льодовиків на архіпелазі Шпіцберген. Вони встановили, що метан вивільняється в атмосферу в міру того, як льодовики, що відступають, відкривають грунт, який був покритий льодом протягом тривалого часу.

Як пояснили вчені, у міру відступу льоду на поверхню підіймаються древні підземні води, утворюючи надземні невеликі джерела. За словами дослідників, 122 зі 123 таких джерел містять резервуари древнього метану.

Водночас залишається незрозумілим, скільки метану вивільняється в атмосферу з цих новостворених джерел. При цьому вчені стурбовані тим, що танення льодовиків через зміни клімату відкрило нове джерело небезпечних парникових газів.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.