У Великій Британії помилково розлучили пару, яка була у шлюбі 21 рік

Джерело: The Guardian

У Великій Британії адвокати провідної фірми помилково розлучили містера і місіс Вільямс, які були одружені 21 рік.

У суді відмовилися скасовувати рішення про розірвання шлюбу.

За даними видання, “випадкове” розлучення подружжя Вільямсів відбулося у 2023 році, коли юристи лондонської фірми Vardags помилились під час заповнення документів на онлайн-порталі.

Подружжя раніше подало заявку, щоб фахівці розробили фінансові механізми розлучення, але вказівки на остаточне розірвання шлюбу містер і місіс Вільямс не давали.

Адвокати помилково відкрили електронний файл подружжя в системі. Усе працювало швидко і вже за 21 хвилину пара офіційно була розлучена.

Як пояснили в агенції, це сталось тому, що у Великій Британії діє безпаперовий процес розлучення: юридичні представники обробляють заяви про розірвання шлюбу через спеціальний онлайн-сервіс.

Адвокати усвідомили, що помилились лише через 2 дні та одразу подали заявку до Верховного суду, щоб скасувати це рішення. Юристи стверджували, що хтось із працівників Vardags “натиснув не ту кнопку”. Однак суддя відхилив прохання адвокатів.

“Існує сильний державний інтерес у повазі визначеності та остаточності, що випливає з остаточного рішення про розірвання шлюбу, і збереження статус-кво, яке воно встановило”, – зауважив суддя Ендрю Макфарлейн.

У юридичній компанії розкритикували “вперту” позицію судді. Адвокати додали, що “фактично суд постановив, що комп’ютер вирішує, чи ти розлучений”.

“Держава не повинна розлучати людей на підставі канцелярської помилки. Особа, яка розлучається, повинна мати намір розірвати шлюб, тому що принцип наміру лежить в основі справедливості нашої правової системи”, — наголосили юристи.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.