У Великій Британії стався вибух на збройовому заводі BAE Systems – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Вранці 17 квітня всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Великій Британії стався вибух. Компанія спеціалізується на виробництві боєприпасів та артилерійських систем, зокрема й для постачань в Україну.
Вибух пролунав на британському заводі, який виробляє боєприпаси зокрема для постачання в Україну.
Інцидент стався всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Гласкоуд, Південний Уельс.
Постраждалих немає, розпочато розслідування.
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2024/04/telemmglpict000374267105_17133648252880_trans_nvbqzqnjv4bqpvlberwd9egfpztclimqf0rf_wk3v23h2268p_xkpxc.webp)
Джерело: telegraph
Представник BAE Systems зазначив: “Ми можемо підтвердити, що сьогодні вранці стався інцидент на нашому підприємстві в Уельсі. Були негайно введені в дію перевірені протоколи безпеки, і на місце виїхали екстрені служби. Увесь персонал знаходиться на обліку, і наша група реагування на надзвичайні ситуації продовжує спостерігати за об’єктом. Ми розпочали повне розслідування”.
BAE Systems — британська оборонна компанія, що є найбільшим військовим підрядником у Європі. Виробляє боєприпаси та артилерію. Будівництво заводу почалося в 1938 році, і під час Другої світової війни використовувалося як фабрика з виробництва снарядів для Королівського флоту.
Нині завод виготовляє боєприпаси та артилерійські системи, зокрема й для постачань в Україну. Завод, де стався вибух, спеціалізується на виробництві снарядів.
Зауважимо, у серпні 2023 року Міноборони України та генеральний директор компанії BAE Systems Чарльз Вудберн підписали Рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин та виробництва нових легких гармат L119.
Також у серпні 2023 року Україна привітала відкриття офісу в Києві британським аерокосмічним і збройовим гігантом BAE Systems.
- Сейм Литви схвалив поправки до законів, що дозволять великим компаніям оборонної промисловості швидше розпочати розвиток проєктів на території країни. Відповідна зміна у правилах дозволить великим виробникам почати розробляти проєкти без отримання дозволів на будівництво.
- Раніше стало відомо, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планує запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.
- Збройні сили України першими у світі експлуатуватимуть авіадесантні тактичні машини Caracal виробництва німецького збройового концерну Rheinmetall.
- Після відбиття чергової російської атаки дронів-камікадзе 11 лютого пресслужба ВМС опублікувала відео бойової роботи підрозділів ППО, ймовірно, із застосуванням систем Vampire.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.